Novinky - 21.11.2020 09:41

Peňáz, Paulus či Pukač. Oktagon 18 prinesie zaujímavé konfrontácie

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Už dnes večer sa uskutoční ďalší z turnajov organizácie Oktagon MMA. Na programe je jedenásť zaujímavých zápasov, pričom sa predstavia aj miláčikovia fanúšikov. V hre budú známe mená ako Leo Brichta, Lucia Szabová či Róbert Pukač. Šancu však dostane aj hviezda Undergroundu Matěj Peňáz, ktorého čaká premiéra pod pravidlami MMA.

Po problémoch na poslednom turnaji, kedy sa uskutočnilo kvôli koronavírusu historicky najmenej zápasov, to tentokrát bude plnohodnotná karta. Prvá časť s podtitulom "Prelims" prinesie šesť duelov a lákať bude hneď viacerými zápasníkmi. Proti sebe nastúpia napríklad Pavel Hvězda a Igor Lukačovič, známi z poslednej Oktagon Výzvy. Veľkú pozornosť púta premiéra Matěja Peňáza v zmiešaných bojových umeniach. Na úvod ho nečaká vôbec ľahký súper. Práve naopak, čeliť bude húževnatému Patrikovi Jevickému, ktorý sa preslávil v projekte Oktagon Underground, kde nastúpil proti Vlastovi Čepovi. Hlavným zápasom prvej časti turnaja bude súboj Lea Brichtu s Poliakom Mateuszom Makarowskim.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Na hlavnej karte je pripravených ďalších päť zápasov. Otváracím súbojom bude československý boj Jana Fajka s Michalom Dubom. Následne sa do klietky po dlhšej odmlke postaví aj ťažkotonážnik Daniel Dittrich, ktorého čaká náročná prekážka v podobe poľského fightera Kamila Mindu. Svoju premiéru v profesionálnom MMA si odbije aj populárna Lucia Szabová. Tej sa síce na poslednú chvíľu zmenila súperka, no napriek tomu bude proti Angelike Petkevičiute z Litvy favoritkou. Jedným z dvoch duelov na päť kôl po piatich minútach fanúšikov prevedú finalisti piatej série Oktagon Výzvy Roman Paulus a Tomáš Zajac. Absolútnym vrcholom večera bude očakávaný súboj Jozefa Wittnera s Róbertom Pukačom, ktorý možno označiť aj ako boj východu so západom. Turnaj Oktagon 18 štartuje v sobotu 21. novembra o 18:00.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora