Novinky - 22.11.2020 11:22

Oktagon 18: Turnaj plný ukončení bez výraznejšieho prekvapenia

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Oktagon MMA

Desať zápasov a ani jedno ukončenie na body. Aj taký bol sobotný galavečer Oktagon 18, ktorý sa zaobišiel bez výrazného prekvapenia. V hlavnom zápase uspel Jozef Wittner, pričom v očakávanom súboji zdolal Róberta Pukača v treťom kole. Triumfovali aj Leo Brichta či Matěj Peňáz.

Promotéri sa na poslednú chvíľu museli potýkať s ďalším problémom, keď mal pozitívny test na koronavírus Roman Paulus. Finále piatej série Oktagon Výzvy je tak odložené na neurčito, a tak mal turnaj Oktagon 18 napokon desať zápasov. Karta "Prelims" priniesla päť súbojov s pomerne rýchlymi ukončeniami. Na úvod to boli dve víťazstvá v druhom kole, keď vo svojich zápasoch uspeli Peter Gabal a Pavel Hvězda. Následne sa však bojovníci rozbehli a ukončovali súboje v prvom kole. Podarilo sa to aj Robinovi Fošumovi, ktorý zdolal Melvina Maného a taktiež Václavovi Holotovi. Ten si poradil so Saidom Elderbievem, pričom využil váhovú prevahu, keďže jeho protivník navážil zhruba o päť kíl menej ako bol stanovený limit. Úvodnú kartu úspešne uzavrel Matěj Peňáz. Skúsený kickboxer zvládol očakávaný zápas s Patrikom Jevickým a vo svojej premiére v MMA si tak pripísal prvé zelené okienko.

Zdroj: Oktagon MMA

Hlavnú kartu otvoril ďalším víťazstvom v prvom kole Jan Fajk. Úspešne sa v Brne odprezentoval aj poľský fighter Kamil Minda, ktorý porazil Daniela Dittricha. Bez problémov ukončila svoj zápas aj Lucia Szabová. Talentovanej bojovníčke sa síce na poslednú chvíľu zmenila súperka, no napriek tomu dominantným výkonom uspela už po pár sekundách. Okrem toho jej bol udelený opasok za víťazstvo v štvrtej sérii Oktagon Výzvy, keďže jej pôvodná súperka Sandra Mašková na finále nenastúpila. Hlavným predzápasom večera bol napokon stret Lea Brichtu s Mateuszom Makarowskim. Rýchle prestrelky sadli viac českému fighterovi. Ten oslavuje ďalšie víťazstvo a môže sa pripraviť na nasledujúci zápas. Očakávaný hlavný zápas medzi Jozefom Wittnerom a Róbertom Pukačom trval necelé tri kolá. Zástupca košického MMA Top Teamu zužitkoval svoje skúsenosti a pripísal si tak veľmi cenné víťazstvo. Nasledujúci turnaj je na programe už 5. decembra s názvom Oktagon 19. Fanúšikovia sa môžu tešiť na mená ako Lucie Pudilová, Samuel "Pirát" Krištofič, ale aj hlavný zápas v podaní Karlosa Vémolu a Václava Mikuláška.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora