Novinky - 06.12.2020 00:01

Oktagon 19: Terminátor uškrtil Babu Jagu. Pirát s úspešným návratom

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Očakávaný turnaj Oktagon 19 priniesol zaujímavé momenty. Fanúšikovia pred obrazovkami sledovali desať zápasov, ktoré priniesli deväť víťazstiev. Jeden súboj sa totiž skončil ojedinele, a to remízou. Vrcholom večera bol duel Karlosa Vémolu s Václavom Mikuláškom. Ten sa však skončil po veľmi krátkom čase.

Na úvodnej karte Prelims vyhrávali favoriti. Michal Glos, Filip Macek a Matúš Juráček zvládli svoje zápasy pomerne jednoznačne a radujú sa tak z víťazstva. Nasledoval súboj Pavla Salčáka s Filipom Tomczakom, ktorý rozhodcovia posúdili ako veľmi vyrovnaný a oficiálny výsledok tak je remíza. Duel dvoch zahraničných bojovníkov zvládol lepšie neporazený Javid Basharat a úvodnú časť večera ukončil zrejme najkrajší zápas turnaja medzi Matějom Kuzníkom a Marekom Bartlom. Ten sa stal korisťou prvého menovaného, ktorý tak nadviazal na víťazstvo z turnaja Oktagon 17.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Hlavná karta obsahovala len štyri súboje. Tie však boli mimoriadne atraktívne, čo potvrdil aj Španiel Tato Primera. Posledný premožiteľ populárneho Gábora Borárosa si jednoznačne poradil s Čechom Andrejom Kalašnikom a zaradil sa medzi špičku welterovej váhy Oktagonu. Tam by sa chcel pohybovať aj Samuel "Pirát" Krištofič, ktorý zvládol svoj návrat do MMA a na začiatku druhého kola ukončil Mateusza Strzelczyka. Jediný ženský zápas zvládla Lucie Pudilová. Bývalá zápasníčka UFC porazila Corneliu Holmovú na body a po viacerých neúspechoch opäť triumfovala. Najočakávanejším súbojom večera bol stret Karlosa Vémolu s Václavom Mikuláškom. Český Terminátor okamžite vzal svojho súpera na zem a tam ho po zhruba dvoch minútach uškrtil netradičným spôsobom. Na pozápasovej tlačovej konferencii si navyše vymenil niekoľko ostrých slov s Pirátom Krištofičom, s ktorým by sa mohol stretnúť v roku 2021. Organizácia však pripravuje v tomto roku ešte jedno podujatie. Deň pred Silvestrom sa uskutoční Oktagon 20, na ktorom nebude chýbať okrem Vémolu ani Ivan Buchinger, Lucia Szabová či Ronald Paradeiser.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora