Novinky - 30.12.2020 10:11

Skrotí Vémolu francúzsky nájazdník? Dozvieme sa už dnes večer!

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Jubilejný dvadsiaty turnaj organizácie Oktagon MMA je na programe v predposledný deň roku 2020. Promotéri si pre fanúšikov pripravili jedenásť zaujímavých zápasov vrátane dvoch titulových bitiek. Hlavný zápas večera obstará milovaný i nenávidený Karlos Vémola, ktorého sa pokúsi skrotiť francúzsky nájazdník Alex Lohoré.

Ako už býva zvykom, aj tento turnaj bude rozdelený na dve časti. Úvodná karta "Prelims" obsahuje päť duelov, ktoré však prinesú určite zaujímavý priebeh. Celý večer otvorí reprezentant trnavského Spartakus Fight Gymu Daniel Hromek, ktorý ako náhradník nastúpi proti českému fighterovi Janovi Fajkovi. Premiéru v organizácii si následne odbije ďalší Čech Tomáš Fiala. Ten vyzve nedávneho súpera Václava Holotu Saida Elderbieva. Svoj debut pod pravidlami MMA dnes večer absolvuje Daniel Škvor, ktorému sa do cesty postaví doposiaľ neporazený Oumar Sy.

Jediným ženským zápasom na karte je duel Magdalény Šormovej s poľskou reprezentantkou Ewelinou Wozniakovou. Úvodnú časť večera následne ukončí Václav Holota, ktorý vyzve nebezpečného súpera. S Christianom Jungwirthom sa mal stretnúť už na jednom z predošlých galavečerov, no až na tom jubilejnom dvadsiatom k súboju dôjde. Zdá sa, že okrúhle číslo organizácii prinieslo šťastie, keďže sa na poslednú chvíľu nezrušil žiaden zápas kvôli zraneniu či koronavírusu.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Hlavná karta obsahuje šesť zápasov, pričom hneď tým prvým bude titulová bitka o víťaza piatej série Oktagon Výzvy. Roman Paulus vyzve v čisto slovenskom dueli Tomáša Zajaca. Tento zápas by mal priniesť aj zaujímavý stret trénerov, keďže v rohu Paulusa bude Attila Végh, zatiaľ čo Zajaca by mal viesť Ilja Škondrič. Ďalším očakávaným súbojom je stret Miroslava Broža a Jana Malacha. Čisto českým zápasom bude aj repríza národného finále z projektu Oktagon Underground medzi Leom Brichtom a Matoušom Kohoutom.

Mimoriadne dôležitý bude aj stret dvoch tvrdých bitkárov v strednej váhe. Milan Ďatelinka a David Hošek si to rozdajú o šancu vyzvať nového šampióna váhovej kategórie do 84 kilogramov. Premiéru v poloťažkej váhe zažije bývalý UFC zápasník Viktor Pešta, ktorému sa do cesty postaví Ildemar Alcantara. Absolútnym vrcholom večera však bude titulový zápas v strednej váhe medzi Karlosom Vémolom a Alexom Lohorém. Francúz síce navážil o dva kilogramy menej, ako je stanovený limit, no svojimi vyjadreniami českého Terminátora poriadne naštartoval. Turnaj Oktagon 20 štartuje v stredu 30. decembra o 18:00.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora