Novinky - 31.12.2020 00:01

Oktagon 20: Poznáme nových šampiónov, obaja víťazili na body

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram/Oktagon MMA

Dvadsiaty turnaj organizácie Oktagon MMA prebehol v predposledný deň roku 2020. Na programe bolo jedenásť zápasov, pričom dominovali ukončenia na body a submisiu. Zo začiatku sa darilo zahraničným bojovníkom, ktorí predviedli skvelé výkony. Spoznali sme aj dvoch nových majiteľov titulov.

Jubilejný turnaj s podtitulom Cirkus Oktagon otvoril československý súboj, v ktorom Jan Fajk utrápil Daniela Hromeka na zemi. V tomto zápase nepadli takmer žiadne údery, no napriek tomu z toho bolo jasné víťazstvo českého fightera. Aj druhý duel sa odvíjal viac-menej na zemi. Ďalší domáci zástupca Tomáš Fiala dostal pod kontrolu Saida Elderbieva a ešte pred koncom prvého kola ho ukončil na ground and pound. Svoju premiéru pod pravidlami MMA nezvládol Daniel Škvor. Český reprezentant sa síce snažil dominovať v prvom kole, no v tom druhom nemal dostatok fyzických síl. Oumar Sy ho dokázal dostať na zem a tam ho ukončil technikou rear-naked choke.

Jediný ženský zápas na turnaji Oktagon 20 ovládla poľská zápasníčka Ewelina Wozniaková. Na svoje konto si pripísala pomerne jasné víťazstvo proti Magdaléne Šormovej na body a udržala si tak neporaziteľnosť v profesionálnej MMA kariére. Zahraničným bojovníkom jubilejný turnaj prial, čo potvrdil aj Nemec Christian Jungwirth. Tvrdý fighter si poradil s doposiaľ neporazeným Václavom Holotom, ktorému uštedril premiérovú porážku v profi kariére. Na karte Prelims sa tak viac darilo nájazdníkom. Tí prišli ozbíjať domácich zápasníkov a vo väčšine prípadov sa im to aj podarilo.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Finále piatej série Oktagon Výzvy otvorilo hlavnú kartu posledného turnaja v roku 2020. Tomáš Zajac začal v prvom kole veľmi dobrým koncentrovaným výkonom, no Roman Paulus v ďalších kolách dominoval najmä na zemi. V päťkolovom súboji tak získal cenný opasok a stal sa piatym slovenským šampiónom reality šou. Večer plný ukončení na body podtrhli aj Jan Malach s Miroslavom Brožom. Vo veľmi tesnom súboji napokon uspel pomerom 2:1 na body Malach. Naopak dominantné a rýchle víťazstvo zaznamenal Leo Brichta. Ten si v repríze českého finále Oktagon Undergroundu poradil na rear-naked choke s Matoušom Kohoutom a oplatil mu tak predošlú porážku.

Dominanciu v klietke ukázal aj obávaný Milan Ďatelinka. Hneď v prvom kole dostal Davida Hoška na zem a tam si zápas dokázal postrážiť. Súpera ukončil na arm triangle a okamžite si v pozápasovom rozhovore vypýtal titulovú šancu. Rozbehnutý trend potvrdil aj bývalý UFC zápasník Viktor Pešta, ktorý si jednoznačne poradil s Ildemarom Alcantarom a pripísal si premiérový triumf v poloťažkej váhe. Zároveň vyzval na súboj jednotku váhy Attilu Végha. Hlavný zápas večera po viac ako troch týždňoch v Brne opäť obstaral Karlos Vémola. Tentokrát išlo o titulový duel vo váhe do 84 kilogramov a jeho súperom bol Francúz Alex Lohoré. Český Terminátor sa po prvýkrát vo svojej kariére dostal ďalej ako do tretieho kola, keď na víťazstvo potreboval plných päť kôl. V zápase však jasne dominoval a na body zvíťazil jednoznačne v každom kole. Posledný turnaj roku tak priniesol zaujímavé bitky, pričom ten nasledujúci sa uskutoční už o mesiac, 30. januára 2021.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Oktagon 20, výsledky:
Jan Fajk (ČR) def. Daniel Hromek (SR) - body
Tomáš Fiala (ČR) def. Said Elderbiev (Nem.) - 1. kolo TKO
Oumar Sy (Franc.) def. Daniel Škvor (ČR) - 2. kolo submisia (rear-naked choke)
Ewelina Wozniaková (Poľ.) def. Magdaléna Šormová (ČR) - body
Christian Jungwirth (Nem.) def. Václav Holota (ČR) - body

Roman Paulus (SR) def. Tomáš Zajac (SR) - body
Jan Malach (ČR) def. Miroslav Brož (ČR) - body
Leo Brichta (ČR) def. Matouš Kohout (ČR) - 1. kolo submisia (rear-naked choke)
Milan Ďatelinka (SR) def. David Hošek (ČR) - 1. kolo submisia (arm triangle)
Viktor Pešta (ČR) def. Ildemar Alcantara (Braz.) - 1. kolo TKO
Karlos Vémola (ČR) def. Alex Lohoré (Franc.) - body

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora