Novinky - 30.12.2020 21:22

Slovenská titulová bitka na Oktagone 21!

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Oktagon MMA

Najväčšia československá organizácia zmiešaných bojových umení Oktagon MMA dnes končí rok 2020 jubilejným dvadsiatym turnajom. Počas galavečera už promotéri stihli odprezentovať aj najbližšie plány. Ďalšie podujatie sa uskutoční už v januári a hlavným zápasom bude titulová bitka dvoch slovenských bojovníkov!

V ľahkej váhe si to totiž rozdajú Ivan Buchinger a Ronald Paradeiser. Aktuálnym majiteľom opasku v tejto váhovej kategórii je síce poľský fighter Mateusz Legierski, no ten so svojim tímom podľa slov Ondřeja Novotného ohlásil, že obhajovať nebude môcť do júna budúceho roka. Organizácia sa tak rozhodla, že mu titul odoberie a usporiada atraktívny súboj. Opäť pôjde aj o stret dvoch najväčších slovenských gymov, keďže Buchinger patrí pod trnavský Spartakus Fight Gym, kým Paradeiser zase pod bratislavskú Octagon Fighting Academy.

Okrem tohto súboja sa 30. januára 2021 uskutočnia aj ďalšie zaujímavé zápasy. Legendárny Petr "Monster" Kníže vyzve obávaného Leandra "Apolla" Buscapeho vo welterovej váhe. V rovnakej hmotnostnej kategórii sa predstaví aj Gábor Boráros v súboji s Matúšom Juráčkom. Predstaví sa aj Lucie Pudilová s poľskou vyzývateľkou Martou Waliczekovou a chýbať by nemali aj ďalšie dve ženské stretnutia. V promo videu sa totiž ukázali aj Lucia Szabová a Tereza Bledá, pričom sa v Brne na turnaji Oktagon 21 má predstaviť aj elitný postojár Matěj Peňáz.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora