Novinky - 31.12.2020 14:55

Vémola sa opäť pustil do Peštu: Si normálny idiot!

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Oktagon MMA/Youtube

Po včerajšom turnaji Oktagon 20 sa uskutočnila aj tradičná tlačová konferencia. Na nej sa očakávala zaujímavá konfrontácia medzi Karlosom Vémolom a Viktorom Peštom, ku ktorej napokon naozaj došlo. Celé to odštartovala otázka novinárov smerom k Peštovi.

Bojovník poloťažkej váhy mal zhodnotiť výkon Terminátora a servítku si pred ústa nedával: „Prišlo mi to, že sú o dve váhovky inde. Skrátka si myslím, že sa Karlos v strednej váhe schováva. Tvrdí, že sa mu tam ťažko chudne, kým Lohoré sa musel ešte dožierať, keď navážil 82 kilogramov. Taký súboj Dávida s Goliášom," zhodnotil Pešta. Odpoveď Vémolu na seba nenechala dlho čakať: „Mne sa páči ako tu každý rieši váhu. Ja som prehral s Attilom a nikdy som na tlačovke nespomenul či bol ťažší alebo ľahší. Vôbec som kvôli tomu neplakal. Pokiaľ ty budeš vyhrávať a budeš mať titul v 93, tak ťa zmlátim a nebudem plakať, že si mal o päť kíl viac. Teraz so mnou chce zápasiť Pirát. Keď ho zmlátim, tak budete riešiť, že som mal viac než on? Keď do tej 84 so mnou chce ísť, tak môže. Ja keď ťa zmlátim v 93, ako to zdôvodníš, keď budeš mať o päť alebo desať kíl viac než ja?" reagoval Terminátor.

Konfrontácia sa však neskončila po ďalšej poznámke Peštu: „Ľudia tú váhu riešia, pretože vždy zápasíš s menšími," odpovedal. „To nie je pravda. Frankenstein bol o hlavu vyšší, mal v zápase o desať kíl viac ako ja a nahádzal som ho ako dieťa. Teba taktiež nahádžem a zmlátim ako dieťa, keď vyhráš titulový zápas v 93. Inak ma nezaujímaš a ani tvoje reči," zakontroval Vémola. Na poslednú Peštovu poznámku, že by si mal občas dovoliť aj na seberovných zareagoval Terminátor jasne: „Si normálny idiot a niekoľkokrát som ti povedal, čo musíš spraviť, aby som s tebou zápasil. Si o pol hlavy vyšší a budeš o päť alebo desať kíl ťažší. Aj tak tam budeš padať na zem ako prasa, po každé, keď ťa hodím."

Či napokon na zápas Vémola verzus Pešta dôjde, je nateraz otázne. Terminátor získal titul o váhu nižšie, zatiaľ čo Pešta absolvoval svoju premiéru v poloťažkej divízii. Na Vémolu by najskôr mala čakať obhajoba opasku strednej váhy s Milanom Ďatelinkom, no o svoju šancu sa prihlásil aj Samuel "Pirát" Krištofič. Naopak Viktor Pešta si v pozápasovom rozhovore vypýtal súboj s jednotkou poloťažkej váhy Attilom Véghom.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora