Novinky - 08.01.2021 20:00

Ďalší stret Bratislavy a Trnavy! Oktagon 21 ponúkne odložený zápas titulových ašpirantov

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Len nedávno sa konal jubilejný dvadsiaty turnaj organizácie Oktagon MMA a už sa pripravuje ďalší. Galavečer s poradovým číslom 21 je na programe 30. januára a ponúkne niekoľko zaujímavých zápasov. K už zverejneným duelom pribudol atraktívny stret titulových ašpirantov v ľahkej váhe. Proti sebe sa v klietke postavia Miroslav Štrbák a Karol Ryšavý!

Obaja mali proti sebe bojovať už v októbri 2019 na turnaji Oktagon Prime 2, no kvôli zraneniu Ryšavého na duel nedošlo. Čosi podobné sa stalo aj o pár mesiacov neskôr, keď sa mali stretnúť vo februári 2020 v rámci galavečera Oktagon Prime 3. Opäť to bol víťaz tretej série Oktagon Výzvy, ktorý zo súboja musel odstúpiť ešte pred jeho konaním. Tentokrát by však už nič nemalo brániť tomu, aby sa druhý a štvrtý fighter v rebríčku organizácie stretli.

Štrbák naposledy bojoval takmer pred rokom, keď v Šamoríne bojoval o titul ľahkej váhy s Mateuszom Legierskim. Mnohí odborníci tento duel označujú ako najlepší, ktorý sa kedy konal na našom území. Päťkolovú prestrelku napokon tesne strhol na svoju stranu Poliak. Slovenský "Wolverine" a zástupca bratislavskej Octagon Fighting Academy sa však nemá za čo hanbiť. Svoje skúsenosti teraz bude môcť zúročiť v očakávanom súboji s mladším konkurentom.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Ryšavý sa predstavil koncom septembra na turnaji Oktagon 16, keď v hlavnom zápase večera nestačil na Ronalda Paradeisera. Prehra v prvom kole zástupcu trnavského Spartakus Fight Gymu veľmi mrzela, keďže mu zmarila šancu na prípadný titulový súboj. Ten si však môže vynútiť víťazstvom nad Štrbákom. Je totiž veľmi pravdepodobné, že víťaz tohto duelu bude nasledujúcim vyzývateľom o titul. O opasok ľahkej váhy budú na rovnakom turnaji bojovať Ivan Buchinger a Ronald Paradeiser.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora