Novinky - 30.01.2021 10:22

Turnaj roka už v januári? Aj taký môže byť Oktagon 21!

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Hneď prvý turnaj organizácie Oktagon MMA v roku 2021 prinesie skvelé zápasy. Mnohí hovoria o najlepšej karte, akú kedy domáca scéna zažila. To môžu potvrdiť samotní bojovníci, ktorí sa dnes večer predstavia na 21. číslovanom turnaji Oktagonu.

Podujatie odštartuje československý súboj. Michal Konrád v perovej váhe vyzve Igora Lukačoviča a pokúsi sa vrátiť späť do hry. Zaujímavý bude aj zápas číslo dva, ktorý obstarajú Branislav Zuzák a Michal Glos. Práve to bude jeden z viacerých čisto slovenských duelov na turnaji. Tretím v poradí bude stret neporazenej Terezy Bledej s poľskou zápasníčkou Juditou Rymarzakovou. Na karte Prelims nebude chýbať ani čoraz populárnejší Matěj Peňáz, ktorého sa pokúsi zdolať Francúz Romain Debienne. Veľmi očakávaným súbojom je meranie síl medzi Mátém Kertészom a Christianom Jungwirthom, čo bude jeden z dvoch čisto zahraničných zápasov na turnaji. Prvú polovicu večera uzavrie Filip Macek v dueli bantamovej váhy s Bulharom Kostadinom Enevom.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Hlavná karta dvadsiateho prvého číslovaného turnaja obsahuje jeden ťahák za druhým. Neporazenú Luciu Szabovú čaká najväčšia výzva kariéry v podobe Francúzky Rizlen Zouakovej. Do boja sa vracia aj populárny Gábor Boráros, ktorého čaká český navrátilec Matúš Juráček. V očakávanom súboji ľahkej váhy sa stretnú Miroslav Štrbák a Karol Ryšavý, pričom víťaz môže dostať o niekoľko mesiacov šancu bojovať o titul. Posledným ženským zápasom na karte je stret Lucie Pudilovej s Martou Waliczekovou. V hlavnom predzápase sa predstavia dvaja zahraniční fighteri. Brazílčan Leandro "Apollo" Silva vyzve Francúza Alexa Lohorého, ktorý len nedávno podľahol v päťkolovej bitke Karlosovi Vémolovi. Prvý menovaný mal poriadne problémy s váhou, čo nezostalo bez reakcie Lohorého, ktorý svojmu súperovi adresoval ostré slová. Čerešničkou na torte bude titulový zápas v ľahkej váhe medzi Ronaldom Paradeiserom a Ivanom Buchingerom. Kým pre rastúcu hviezdu domácej scény to bude premiérový duel o opasok, najskúsenejší slovenský zápasník sa pokúsi získať už niekoľký titul vo svojej profesionálnej kariére. Turnaj Oktagon 21 štartuje v sobotu 30. januára o 18:00.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora