Novinky - 31.01.2021 00:00

Oktagon 21: Buchinger novým šampiónom ľahkej váhy!

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Prvý turnaj organizácie Oktagon MMA v roku 2021 mal poradové číslo 21 a priniesol mimoriadne zaujímavé zápasy. V úvodnej polovici večera hviezdili najmä českí zápasníci na čele s Matějom Peňázom, ktorý si pripísal druhú profesionálnu výhru v MMA. Na hlavnej karte bolo množstvo zápasov ukončených na body, čo však neplatilo pre titulový súboj. Ivan Buchinger dominoval a opasok získal už v prvom kole!

Otváracím zápasom večera bol stret Michala Konráda s Igorom Lukačovičom. Fighteri sa v klietke dlho nezdržali, keď v závere prvého kola dostal Konrád súpera na zem a tam dokázal nasadiť techniku rear-naked choke. Prevažne na zemi sa odvíjal aj prvý čisto slovenský duel turnaja medzi Branislavom Zuzákom a Michalom Glosom. Reprezentant trnavského Spartakus Fight Gymu svojho súpera kontroloval a na body si postrážil jednoznačné víťazstvo. Necelých 90 sekúnd strávili v klietke Tereza Bledá a Judyta Rymarzaková. Českej bojovníčke sa podarilo dostať súperku na zem a tam stačilo pár sekúnd na prípravu techniky rear-naked choke. V prvom kole ukončil svoj zápas aj Matěj Peňáz, ktorého sa snažil utrápiť na zemi francúzsky fighter Romain Debienne. "Money" však pridával tvrdé údery a pripísal si druhé profesionálne víťazstvo v MMA. Fantastický súboj následne predviedli Máté Kertész a Christian Jungwirth. Po tvrdých pätnástich minútach napokon rozhodcovia prisúdili víťazstvo maďarskému zápasníkovi v pomere 2:1 na body. Kartu Prelims uzavrel skvelým výkonom a nečakaným ukončením v postoji Filip Macek. Bývalý titulový vyzývateľ potreboval necelé štyri minúty na víťazstvo TKO a po zápase si vypýtal ďalší súboj o opasok, v ktorom by sa rád stretol s Javidom Basharatom.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Hlavnú kartu otvoril druhý ženský zápas večera. Prvé kolo doslova prežila slovenská bojovníčka Lucia Szabová, ktorá takmer neustála tvrdé údery Rizlen Zouakovej. Napokon sa však súperky dostali do druhého kola, kde neporazená Slovenka nasadila dvojnásobnej účastníčke Olympijských hier v džude techniku armbar. Na plných pätnásť minút odbojovali svoj zápas Matúš Juráček a Gábor Boráros. Súboj prebiehal trochu prekvapivo viac na zemi a český reprezentant si ho dokonalo postrážil. V Oktagone si pripísal druhú výhru v rade a pomaly sa môže prebíjať rebríčkom welterovej váhy. Verdikt rozhodcov bol potrebný aj v atraktívnej bitke Miroslava Štrbáka s Karolom Ryšavým. Druhé a tretie kolo získal vo svoj prospech zástupca Octagon Fighting Academy, ktorý uštedril Ryšavému druhú prehru v rade. Na body skončil aj posledný ženský zápas večera, v ktorom Lucie Pudilová pomerom 2:1 porazila poľskú bojovníčku Martu Waliczekovú. Stretnutia na pätnásť minút na hlavnej karte pokračovali, keď Leandro Silva zvíťazil 2:1 na body nad Alexom Lohorém a po úspešnom návrate si vypýtal titulový zápas s Davidom Kozmom vo welterovej a následne aj s Karlosom Vémolom v strednej váhe. V hlavnom zápase večera dominoval Ivan Buchinger, ktorý dostal Ronalda Paradeisera na zem a tam si pripísal už svoju 24. kariérnu výhru submisiou.

Oktagon 21, výsledky:
Michal Konrád (ČR) def. Igor Lukačovič (SR) - 1. kolo submisia (rear-naked choke)
Branislav Zuzák (SR) def. Michal Glos (SR) - body
Tereza Bledá (ČR) def. Judyta Rymarzaková (Poľ.) - 1. kolo submisia (rear-naked choke)
Matěj Peňáz (ČR) def. Romain Debienne (Franc.) - 1. kolo TKO
Máté Kertész (Maď.) def. Christian Jungwirth (Nem.) - body
Filip Macek (ČR) def. Kostadin Enev (Bul.) - 1. kolo TKO

Lucia Szabová (SR) def. Rizlen Zouaková (Franc.) - 2. kolo submisia (armbar)
Matúš Juráček (ČR) def. Gábor Boráros (SR) - body
Miroslav Štrbák (SR) def. Karol Ryšavý (SR) - body
Lucie Pudilová (ČR) def. Marta Waliczeková (Poľ.) - body
Leandro Silva (Braz.) def. Alex Lohoré (Franc.) - body
Ivan Buchinger (SR) def. Ronald Paradeiser (SR) - 1. kolo submisia (rear-naked choke)