Novinky - 27.02.2021 10:22

Postojársky zápas storočia aj tvrdá pyramída už dnes večer!

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Už na dnes večer naplánovala najväčšia československá organizácia Oktagon MMA ďalší turnaj. Tentokrát však nepôjde o tradičný galavečer plný zápasov zmiešaných bojových umení. Priestor totiž dostanú postojári, ktorí si v rámci pravidiel thajského boxu zmerajú sily v osemčlennej pyramíde, ale aj tzv. superfightoch. Tie spestria program celého večera a prinesú aj postojársky zápas storočia.

Celý večer však otvoria dva rezervné zápasy, ktorých víťazi budú pripravení naskočiť v prípade zranenia niektorého z členov pyramídy. Súboje Jana Pajtaša s Andrejom Šimkuličom a Ladislava Krištúfka so Štefanom Mészárosom tak uvidia fanúšikovia pred obrazovkami na úvod bohatého programu. Nasledovať budú štvrťfinálové duely pyramídy, ktorá sa uskutoční vo váhovej kategórii do 70 kilogramov. Jedným z najväčších favoritov na víťazstvo je český fighter Václav Sivák. Práve on nastúpi v prvom štvrťfinále proti anglickému reprezentantovi Baileymu Sugdenovi. Druhú dvojicu tvoria českí bojovníci Vladimír Lengál a Michael Krčmář. Tretie štvrťfinále bude patriť druhému veľkému favoritovi projektu Last Man Standing, slovenskému postojárovi Milanovi Palešovi. Ten vyzve Nemca Carstena Ringlera, pričom víťaz tohto duelu bude čeliť úspešnejšiemu z dvojice Marco Novák - Marc Dass Rey. Táto slovensko-španielska kombinácia bojovníkov obstará štvrtý štvrťfinálový zápas.

V rámci prestávky, ktorú dostanú členovia pyramídy Oktagon Underground, sú na programe tzv. superfighty. Prvý z nich obstarajú vo váhe do 76 kilogramov Andreas Čehovský a Teo Mikelič. Nasledovať bude jediný ženský duel večera medzi Klárou Strnadovou a Viktoriou Bulínovou, ktorá nahradila Slovenku Moniku Chochlíkovú. Populárna bojovníčka totiž bola pozitívne testovaná na koronavírus, a tak sa dnešného večera nemôže zúčastniť. V superfighte si zmerajú sily aj Melvin Mané a Patrik Križan, čo bude súboj vo váhe do 95 kilogramov. Po troch zaujímavých dueloch bude pokračovať projekt Last Man Standing semifinálovými zápasmi. V nich sa predstavia víťazi jednotlivých štvrťfinálových bitiek, prípadne náhradníci, ak by niektorí zo zápasníkov nemohol v pyramíde pokračovať.

Zdroj: Oktagon MMA

Po semifinále príde na rad mimoriadne očakávaný superfight medzi Matějom Kozubovským a Sebastiánom Fapšom. Obaja mladí fighteri si nič nedarovali už na vážení a podobne atraktívny by mal byť aj ich stret v klietke. Predposledným superfightom bude duel ťažkotonážnikov medzi legendárnym Tomášom Hronom a Strahinjom Mitričom. Jedným z vrcholov večera však bude postojársky zápas storočia, ktorý obstarajú slovenské legendy postojárskych disciplín. Vladimír Moravčík a Igor Daniš predvedú očakávaný súboj, pričom obaja sľubujú poriadnu bitku. Posledným duelom dnešného programu bude finále pyramídy do 70 kilogramov. Víťaz projektu Last Man Standing tak bude musieť v rámci jedného večera vyhrať až tri zápasy. Odmenou mu však bude nielen putovná trofej, ale aj desaťtisíc eur. Celý galavečer Oktagon Underground s podtitulom Last Man Standing štartuje dnes o 18:00.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora