Novinky - 28.02.2021 00:10

Večer plný bodových verdiktov ovládli Moravčík s Palešom

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Čisto postojársky večer má za sebou organizácia Oktagon MMA. Projekt Underground s podtitulom Last Man Standing dal šancu elitným zápasníkom v superfightoch i osemčlennej pyramíde vo váhovej kategórii do 70 kilogramov. Počas celého podujatia prevládali ukončenia na body, no napriek tomu sa bolo na čo pozerať.

Úvod celého večera patril rezervným zápasom. Tie sa uskutočnili pre prípad, že by sa niektorý z členov pyramídy zranil, pričom víťazi rezervných duelov boli pripravení naskočiť do boja. Ako prvý sa z víťazstva radoval slovenský reprezentant Andrej Šimkulič, ktorý si až po extra štvrtom kole poradil s Janom Pajtašom na body. Rovnako na body zvíťazil aj český bojovník Ladislav Krištúfek. Tomu však stačili len klasické tri kolá na víťazstvo nad Štefanom Mészárosom. Následne sa k slovu dostali členovia pyramídy vo váhovej kategórii do 70 kilogramov. Jeden z najväčších favoritov na celkový triumf Václav Sivák si v tvrdej prestrelke poradil s Angličanom Baileym Sugdenom po troch kolách na body. Rovnakým spôsobom uspel aj v čisto českej bitke Michael Krčmář v zápase s Vladimírom Lengálom. Jediné predčasné ukončenie vo štvrťfinále predviedol druhý z favoritov na celkové víťazstvo Milan Paleš. Slovenský fighter ukončil v treťom kole Nemca Carstena Ringlera a postúpil do semifinále, v ktorom sa jeho súperom stal španielsky postojár Marc Dass Rey. Ten si na body poradil s Marcom Novákom a uzavrel tak štvoricu postupujúcich.

Prvým superfightom bol stret chorvátskeho zápasníka Tea Mikeliča s českým reprezentantom Andreasom Čehovským. V ňom sa opäť muselo čakať na vyjadrenie bodových rozhodcov, pričom si víťazstvo napokon pripísal Chorvát. Jediný ženský zápas večera sa stal korisťou Kláry Strnadovej. Česká bojovníčka porazila krajanku Viktoriu Bulínovú na body. Následne všetkých ohúril Melvin Mané, ktorý uštedril Patrikovi Križanovi mimoriadne tvrdý knokaut presným úderom zadnou rukou. Bolo to však zatiaľ len druhé predčasné ukončenie dnešného podujatia. Po troch superfightoch sa o slovo opäť prihlásila pyramída. Semifinálových duelov sa už nemohli zúčastniť zranení Václav Sivák a Marc Dass Rey, a tak ich nahradili obaja víťazi rezervných zápasov. Michaela Krčmářa tak v prvom semifinále vyzval Ladislav Krištúfek. Po tvrdom súboji sa napokon z postupu do finále radoval Krčmář, keď zvíťazil na body. Druhé semifinále obstarali Milan Paleš a Andrej Šimkulič, no zápas netrval ani celé dve kolá. Favorit zápasu presným kopom na spodok ukončil Šimkuliča a vybojoval si tak postup do finále.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Očakávanú tvrdú prestrelku následne predviedli Sebastián Fapšo a Matěj Kozubovský. Už na vážení si obaja nič nedarovali a rovnako tomu bolo aj v samotnom zápase. Ten sa dostal až k bodovým rozhodcom, ktorí prisúdili víťazstvo slovenskému reprezentantovi. Tvrdú prestrelku ukázali aj ťažkotonážnici Strahinja Mitrič a Tomáš Hron. Srbský bojovník dokázal po extra štvrtom kole zdolať českú legendu postoja na body a pripísal si tak cenný skalp vo svojej kariére. Azda najočakávanejším zápasom bol duel dvoch slovenských postojárskych legiend. Vladimír Moravčík vyzval Igora Daniša, no v klietke sa nezdržali ani tri minúty. Po opatrnejšom úvode prišiel tvrdý úder "Draculu" na spodok, ktorý sa Danišovi stal osudným. Legendárny Moravčík tak predviedol najrýchlejšie ukončenie večera. Posledným zápasom podujatia Last Man Standing však bolo finále pyramídy medzi Milanom Palešom a Michaelom Krčmářom. Kľúčový moment sa odohral na konci prvého kola, keď slovenský fighter inkasoval od súpera nechtiac prst do oka, čo ho na pár minút vyradilo z boja. Do druhého kola však Paleš nastúpil, avšak značne znevýhodnený zranením, keď na ľavé oko videl rozmazane. V poslednom treťom kole poslal Slovák súpera do počítania, čo pravdepodobne rozhodlo o osude finálového duelu. Celkovým šampiónom pyramídy sa tak stal Milan Paleš, ktorý získal putovnú trofej a desaťtisíc eur.

Oktagon Underground: Last Man Standing, výsledky:
Rezervné zápasy:
Andrej Šimkulič (SR) def. Jan Pajtaš (ČR) - body
Ladislav Krištúfek (ČR) def. Štefan Mészáros (SR) - body

Superfighty:
Teo Mikelič (Chor.) def. Andreas Čehovský (ČR) - body
Klára Strnadová (ČR) def. Viktorie Bulínová (ČR) - body
Melvin Mané (ČR) def. Patrik Križan (SR) - 3. kolo KO
Sebastián Fapšo (SR) def. Matěj Kozubovský (ČR) - body
Strahinja Mitrič (Srb.) def. Tomáš Hron (ČR) - body
Vladimír Moravčík (SR) def. Igor Daniš (SR) - 1. kolo KO

Štvrťfinále pyramídy:
Václav Sivák (ČR) def. Bailey Sugden (Ang.) - body
Michael Krčmář (ČR) def. Vladimír Lengál (ČR) - body
Milan Paleš (SR) def. Carsten Ringler (Nem.) - 3. kolo TKO
Marc Dass Rey (Špan.) def. Marco Novák (SR) - body

Semifinále pyramídy:
Michael Krčmář (ČR) def. Ladislav Krištúfek (ČR) - body
Milan Paleš (SR) def. Andrej Šimkulič (SR) - 2. kolo TKO

Finále pyramídy:
Milan Paleš (SR) def. Michael Krčmář (ČR) - body

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora