Novinky - 28.02.2021 10:22

Pirát už čoskoro vyzve posledného súpera Vémolu

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Oktagon MMA

Len včera organizácia Oktagon MMA usporiadala galavečer postojárov v rámci projektu Last Man Standing, no už čoskoro sa do klietky opäť postavia zápasníci zmiešaných bojových umení. Odprezentovaných totiž bolo hneď dvanásť zápasov, ktoré sa uskutočnia 27. marca na turnaji Oktagon 22. Už skôr bol odtajnený hlavný zápas večera medzi Karlosom Vémolom a Milanom Ďatelinkom, avšak teraz je jasné, že sa fanúšikovia môžu tešiť na ďalšie zvučné mená ako Samuel "Pirát" Krištofič, Róbert Pukač či Lucia Szabová.

Očakáva sa, že práve zápas "Piráta" vyvolá veľký rozruch. Populárny bojovník totiž opäť schudne do welterovej váhy a vyzve posledného súpera Karlosa Vémolu. Francúzsky fighter Alex "Da Killa Kid" Lohoré sa po prvýkrát v Oktagone predstaví vo svojej tradičnej váhovej kategórii, no hneď proti elitnému zápasníkovi. Fanúšikom sa Lohoré predstavil aj pred mesiacom, keď prehral na body s Leandrom "Apollom" Silvom. Krištofič naposledy bojoval začiatkom decembra, pričom si poradil s Poliakom Mateuszom Strzelczykom. Súboj "Piráta" s Lohorém by mal byť hlavným predzápasom večera.

Predstavené však boli aj ďalšie mená, ktoré sa na turnaji Oktagon 22 predstavia. Róbert Pukač vyzve Jana Malacha, Marek Bartl si zmeria sily s Jakubom Bahníkom a ukáže sa aj Lucia Szabová. Tá zatiaľ na súperku čaká, no jej meno sa pravdepodobne dozvieme v najbližších dňoch. Chýbať nebudú aj známi zápasníci domácej scény, ktorí sa pod Oktagonom predstavia už po niekoľkýkrát. Celý galavečer by sa mal uskutočniť v sobotu 27. marca v Brne. Prítomnosť divákov je však na základe aktuálnych opatrení takmer vylúčená.

Oktagon 22, sobota 27. marca, program zápasov:
Karlos Vémola (ČR) - Milan Ďatelinka (SR) - do 84 kg (titulový zápas)
Samuel Krištofič (SR) - Alex Lohoré (Franc.) - do 77 kg
Róbert Pukač (SR) - Jan Malach (ČR) - do 77 kg
Jakub Tichota (ČR) - Kalifa Seydi (Franc.) - do 66 kg
Tomáš Fiala (ČR) - Ondřej Petrášek (ČR) - do 70 kg
Pavel Salčák (ČR) - Ondřej Raška (ČR) - do 84 kg
Lucia Szabová (SR) - TBA - do 61 kg
Marek Bartl (ČR) - Jakub Bahník (ČR) - do 70 kg
Zdeněk Polívka (ČR) - Filip Tomczak (Poľ.) - do 84 kg
Tadeáš Rúžička (ČR) - TBA - do 66 kg
Javid Basharat (Ang.) - Luca Iovine (Tal.) - do 61 kg
Felix Klinkhammer (Ang.) - TBA - do 77 kg

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora