Novinky - 28.02.2021 18:33

Očakávaný titulový zápas v Oktagone už začiatkom mája

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Oktagon MMA

Nielen marcové duely turnaja Oktagon 22 oznámila samotná organizácia na sobotňajšom podujatí Last Man Standing. Fanúšikovia sa totiž dočkali oznámenia dvoch súbojov, ktoré sa uskutočnia začiatkom mája na galavečeri Oktagon 23. Do boja sa vráti David Kozma, v rámci obhajoby svojho opasku welterovej váhy. V klietke sa opäť predstaví aj Václav Mikulášek.

Po tom, čo Kozma získal svoj titul v súboji s Gáborom Borárosom, ho dokázal obhájiť so Samuelom "Pirátom" Krištofičom a Mátém Kertészom. V rámci štvrtého titulového súboja v organizácii Oktagon MMA dostane ďalšieho súpera 1. mája. Stane sa ním brazílsky fighter Leandro "Apollo" Silva, ktorý nedávno porazil Alexa Lohorého na body na podujatí Oktagon 21. Po tomto dueli si sám vypýtal šancu bojovať o titul váhovej kategórie do 77 kilogramov, čo vyšlo a po dohode s promotérmi oň zabojuje proti doposiaľ jedinému šampiónovi welterovej váhy.

Do boja sa na sviatok práce vráti aj Václav "Baba Jaga" Mikulášek. Milovaný i nenávidený fighter naposledy prehral začiatkom decembra v sledovanom zápase s Karlosom Vémolom. Teraz ho čaká ďalšia tvrdá výzva v podobe nórskeho zápasníka Thomasa Robertsena, ktorého posledný duel bol taktiež s českým Terminátorom. Pôjde o súboj vo váhe do 84 kilogramov, pričom ďalšie bitky ešte oznámené neboli.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora