Novinky - 26.03.2021 14:11

Vémola prišiel o titul ešte pred zápasom! Bojovať s Ďatelinkom však bude

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram/Oktagon MMA

Nečakané rozuzlenie malo dnešné váženie pred turnajom Oktagon 22. Bojovať o titul strednej váhy na zajtrajšom podujatí mali Karlos Vémola a Milan Ďatelinka, no šancu napokon dostane len jeden z tejto dvojice. Terminátor totiž nesplnil váhový limit a s okamžitou platnosťou mu bol odobraný opasok tejto váhovej kategórie!

Keďže takáto situácia nenastáva často, vedenie organizácie sa muselo najprv poradiť, no pramenil z toho jednotný verdikt. Vémola už nie je šampiónom Oktagonu a nebude ním ani v prípade, že zajtra Ďatelinku porazí. Ak by ale v súboji zvíťazil slovenský bojovník, právoplatný titul strednej váhy by získal, keďže stanovený limit splnil. Českému zápasníkovi napokon chýbalo 600 gramov, ktorých by za normálnych okolností mohol zhodiť počas jednej hodiny, no lekár to skúsenému fighterovi neodporúčal.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Napriek týmto nepríjemnostiam zápas zajtra večer bude. Mení sa však náboj, keďže s opaskom môže odísť len jeden bojovník. Vémola však bezpochyby chce napraviť pošramotenú reputáciu a zo súboja tak odísť ako víťaz. Rovnako sa ale komplikuje jeho cesta za odvetou s Attilom Véghom. Po dnešku je totiž bez opasku, no na základe vysokých ambícii sa dá očakávať, že ho Terminátor bude chcieť rýchlo získať späť. To je však zatiaľ otázka budúcnosti.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora