Novinky - 27.03.2021 23:10

Oktagon 22: Nádherný highkick Szabovej. Hlavný zápas ovládol Vémola

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

V poradí dvadsiaty druhý turnaj organizácie Oktagon MMA bol na programe v poslednú marcovú sobotu. Desať zaujímavých zápasov, ktoré sa končili buď na body alebo v prvom kole. Vynikla najmä Lucia Szabová, ktorá predviedla nádherné ukončenie highkickom. Dominoval tiež Alex Lohoré a v hlavnom zápase večera aj Karlos Vémola.

Na začiatku podujatia to boli prevažne bodové zápasy. Poľský zápasník Dawid Kareta nedoprial českému postojárovi Tadeášovi Růžičkovi príjemný debut v profesionálnom MMA, keď zvíťazil a pripísal si tretiu kariérnu výhru. V ďalšom česko-poľskom súboji uspel domáci zápasník. Zdeněk Polívka rovnako na body porazil Filipa Tomczaka. Na rozhodcov to nechali aj Marek Bartl a Michal Mokrý, pričom z dominantného víťazstva sa tešil prvý menovaný. Úvodnú časť programu ukončil víťazstvom v prvom kole Róbert Pukač, ktorý predviedol techniku kimura. Porazil ňou Jana Malacha a po dvoch prehrách si opäť pripísal víťazstvo.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Hlavnú kartu otvorili v čisto českom súboji Ondřej Raška a Pavel Salčák. Opäť to bol súboj, v ktorom museli rozhodnúť bodoví rozhodcovia. Tí prisúdili triumf prvému menovanému. Raška sa tak po dvoch rokoch vrátil úspešne. Ďalší český duel obstarali Ondřej Petrášek a Tomáš Fiala. Od začiatku to bol očakávaný boj od prvej minúty, pričom starší brat Miloša Petráška dokázal súpera ukončiť už v prvom kole. Nasledoval prvý ženský súboj večera, v ktorom sa zrodilo nádherné ukončenie. Postarala sa oň Lucia Szabová, keď tvrdým highkickom uspala súperku z Grécka Christinu Netzovú.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Tvrdý duel následne predviedli Alex Lohoré a Tato Primera. Úspešnejší v ňom napokon bol francúzsky fighter, ktorému víťazstvo prisúdili všetci traja bodoví rozhodcovia. Podobným spôsobom uspela aj Lucie Pudilová. Česká zápasníčka vzala súboj s Fínkou Maiju Suotamovou na poslednú chvíľu, no uspela po troch kolách na body. Čerešničkou na torte bol hlavný zápas večera medzi Karlosom Vémolom a Milanom Ďatelinkom. V ňom jednoznačne dominoval český Terminátor, ktorý opäť zvíťazil, no titul strednej váhy nezískal, keďže nedokázal splniť váhový limit na piatkovom vážení.

Oktagon 22, výsledky:
Dawid Kareta (Poľ.) def. Tadeáš Růžička (ČR) - body
Zdeněk Polívka (ČR) def. Filip Tomczak (Poľ.) - body
Marek Bartl (SR) def. Michal Mokrý (SR) - body
Róbert Pukač (SR) def. Jan Malach (ČR) - 1. kolo submisia (kimura)

Ondřej Raška (ČR) def. Pavel Salčák (ČR) - body
Ondřej Petrášek (ČR) def. Tomáš Fiala (ČR) - 1. kolo TKO
Lucia Szabová (SR) def. Christina Netzová (Gréc.) - 1. kolo KO
Alex Lohoré (Franc.) def. Tato Primera (Špan.) - body
Lucie Pudilová (ČR) def. Maiju Suotamová (Fín.) - body
Karlos Vémola (ČR) def. Milan Ďatelinka (SR) - 1. kolo submisia

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora
Tagy: MMA Oktagon 22