Novinky - 28.03.2021 12:55

Slovák, ktorý je blízko k UFC, bude bojovať o titul Oktagonu

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Len včera sa uskutočnil turnaj Oktagon 22, na ktorom sa predstavilo dvadsať zápasníkov v desiatich zaujímavých súbojoch. Organizácia však predstavila aj ďalšie plány, a to zápasy galavečera Oktagon 23. Hlavným ťahákom má byť súboj o titul ťažkej váhy, v ktorom sa k slovu dostane slovenský zápasník Martin Buday.

Zverenec Attilu Végha naposledy zápasil v septembri 2019, keď na turnaji Oktagon 14 zdolal Daniela Dittricha. Odvtedy v podstate čakal na to, ako sa vyvinie situácia s opaskom v jeho váhovej kategórii, ktorej zatiaľ vládol len Michal Martínek. Ten však už bojuje v Rusku, a tak je trón voľný pre ďalších záujemcov. Príležitosť dostane práve Buday s profesionálnym skóre 7-1. Jeho súperom bude poľský ťažkotonážnik Kamil Minda, ktorého so slovenským fighterom spája meno posledného súpera, keďže na Oktagone 18 jednoznačne porazil Daniela Dittricha.

Budayovi by prípadný zisk titulu výrazne pomohol na ceste do UFC. Práve o reprezentantovi trnavského Spartakus Fight Gymu sa totiž hovorí ako o druhom Slovákovi v najprestížnejšej organizácii sveta. Len nedávno totiž 29-ročný fighter podpísal zmluvu s manažérskou spoločnosťou Ruby SE, prostredníctvom ktorej sa do UFC dostal aj Ľudovít Klein. Všeobecne sa tiež hovorí, že ťažké váhy sa medzi elitu dostávajú o čosi jednoduchšie ako bojovníci ostatných váhových kategórii.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Okrem titulového zápasu ťažkej váhy oznámila organizácia aj ďalšie súboje, na ktoré sa fanúšikovia môžu tešiť na najbližšom podujatí. Do klietky sa postavia napríklad Petr "Monster" Kníže, Roman Paulus, Leo Brichta či Tereza Bledá. Už skôr bol oznámený súboj Václava Mikuláška s Thomasom Robertsenom. Turnaj Oktagon 23 je na programe v sobotu 1. mája. Uskutoční sa opäť v Brne, s najväčšou pravdepodobnosťou bez prítomnosti divákov.

Oktagon 23, oznámené zápasy:
Martin Buday (SR) - Kamil Minda (Poľ)
Robert Bryczek (Poľ.) - Kaik Brito (Braz.)
Petr Kníže (ČR) - Andrea Fusi (Tal.)
Tereza Bledá (ČR) - zatiaľ nemá súperku
Roman Paulus (SR) - Michal Konrád (ČR)
Leo Brichta (ČR) - zatiaľ nemá súpera
Václav Mikulášek (ČR) - Thomas Robertsen (Nór.)
Andrej Kalašnik (ČR) - Tomáš Bolo (SR)
Rafael Xavier (Braz.) - Csaba Hocz (Maď.)
Ewelina Wozniaková (Poľ.) - zatiaľ nemá súperku
Matouš Kohout (ČR) - Jan Široký (ČR)

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora