Novinky - 18.04.2021 10:49

Mal byť hviezdou UFC, youtuber ho knokautoval v prvom kole

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Americký MMA bojovník Ben Askren bol začiatkom roka 2019 na športovom výslní, keď sa ako nezdolaná hviezda organizácie One FC presúval do UFC a tam si od neho sľubovali veľké veci. V premiére kontroverzne zdolal Robbieho Lawlera, no následne utŕžil slávne päťsekundové KO od Jorgeho Masvidala a po ňom si s ním pred limitom poradil aj Demian Maia. 36-ročný Arizončan si dohodol boxerskú exhibíciu s youtuberom Jakeom Paulom, ktorý sa spoločne s bratom už nejaký čas pohybuje v prostredí bojových športov. Askren senzačne prehral tretí zápas v rade.

Zápasu predchádzal obrovský trashtalk a dlhodobé doťahovanie sa, do ktorého sa občas zapojili aj ďalšie hviezdy UFC. Zároveň sa však pochybovalo o boxerskej technike Askrena, ktorá neohurovala v zmiešaných bojových umeniach ani na videách z tréningov. Nedostatky sa prejavili aj v ringu a duel trval 119 sekúnd. Dobre trafená pravačka youtubera Paula trafila bradu a hoci sa Askren vrátil na nohy, pre nepresvedčivé potácanie sa ho rozhodca späť do boja nepustil.

Rozlet internetovej senzácie tak bude pokračovať a ihneď sa objavili viaceré špekulácie o tom, kto sa proti nemu postaví najbližšie. V januári 2020 knokautoval youtubera AnEsonGiba, koncom toho istého roka si hravo poradil aj s bývalým basketbalistom Nateom Robinsonom a do zbierky pridal aj skalp Askrena. Hoci bol posledný zápas vypísaný na osem kôl, Jake Paul sa nikdy nedostal ďalej ako do druhého.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora