Novinky - 01.05.2021 23:37

Oktagon 23: Brito si výkonom vypýtal titul. Nečakané ukončenie Ryšavého v prvom kole

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

V poradí dvadsiaty tretí turnaj dnes usporiadala organizácia Oktagon MMA. Na ňom sme spoznali trinásť rôznych víťazov, pričom sa zrodili aj prekvapenia. Nečakané bolo najmä víťazstvo Karola Ryšavého na submisiu či veľmi suverénny výkon Kaika Brita v hlavnom predzápase proti Robertovi Bryczekovi.

Úvodný zápas večera obstarali Michal Konrád a Roman Paulus, pričom dominoval český zápasník. Ten uštedril talentovanému Slovákovi prvú prehru v kariére. Suverénny výkon následne podal aj Brazílčan Rafael Xavier, keď už v prvom kole zdolal maďarského zápasníka Csabu Hocza. Veľmi tesný duel predviedli Matouš Kohout a Jan Široký. V čisto českom súboji napokon uspel prvý menovaný. Necelé jedno kolo potrebovala na víťazstvo poľská bojovníčka Ewelina Wozniaková, ktorá submisiou pokorila Elizabeth Rodriguesovú. Plné tri kolá absolvovali Andrej Kalašnik a Tomáš Bolo, pričom sa z víťazstva napokon tešil český zápasník. Bodoví rozhodcovia boli v pohotovosti aj v zahraničnom súboji Mátého Kertésza a Bruna Carvalha. Maďarský fighter vyhral druhýkrát v rade a opäť sa mierne priblížil k ďalšej titulovej šanci. Prekvapením úvodnej časti programu sa stal Karol Ryšavý, ktorý nečakane submisiou ukončil Matěja Kuzníka a nechal tak zabudnúť na posledné dve porážky.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Až nečakane dlhý zápas predviedli ťažkotonážnici Kamil Minda a Kerisson Leal. Po tvrdom nástupe v prvom kole prišiel tuhý boj až do poslednej sekundy, no napokon uspel poľský zápasník, ktorý najbližšie nastúpi proti Martinovi Budayovi v titulovom súboji. S profesionálnou kariérou sa úspešne rozlúčil nórsky fighter Thomas Robertsen, ktorý si poradil s Václavom Mikuláškom po dvoch kolách. "Baba Jaga" nebol schopný kvôli zraneniu nastúpiť do tretieho kola, a tak bol duel ukončený. Víťazstvo na body si pripísala Tereza Bledá. Češka zostáva neporazená aj po strete s Brazílčankou Karoline Martinsovou. Dominantný výkon podal Leo Brichta, keď si poradil s izraelským zápasníkom Kirillom Medvedovskim. Ešte dominantnejší bol Brazílčan Kaik Brito, ktorý si suverénnym výkonom po necelých dvoch minútach vypýtal titulovú šancu, keď tvrdo ukončil Roberta Bryczeka. V hlavnom zápase večera profesorským výkonom uspel Petr Kníže, keď zhruba v polovici prvého kola prešiel do potrebnej pozície, aby nasadil techniku arm-triangle choke. Trinástym zápasom sa tak skončil Oktagon 23. Ďalší turnaj organizácie je na programe už 29. mája, pričom hlavným duelom bude titulový súboj vo welterovej váhe medzi Davidom Kozmom a Leandrom "Apollom" Silvom.

Oktagon 23, výsledky:
Michal Konrád (ČR) def. Roman Paulus (SR) - body
Rafael Xavier (Braz.) def. Csaba Hocz (Maď.) - 1. kolo TKO
Matouš Kohout (ČR) def. Jan Široký (ČR) - body
Ewelina Wozniaková (Poľ.) - Elizabeth Rodriguesová (Ven.) - 1. kolo submisia (triangle choke)
Andrej Kalašnik (ČR) def. Tomáš Bolo (SR) - body
Máté Kertész (Maď.) def. Bruno Carvalho (Por.) - body
Karol Ryšavý (SR) def. Matěj Kuzník (ČR) - 1. kolo submisia (gilotína)

Kamil Minda (Poľ.) def. Kerisson Leal (Braz.) - body
Thomas Robertsen (Nór.) def. Václav Mikulášek (ČR) - 2. kolo TKO
Tereza Bledá (ČR) def. Karoline Martinsová (Braz.) - body
Leo Brichta (ČR) def. Kirill Medvedovski (Izr.) - 1. kolo TKO
Kaik Brito (Braz.) def. Robert Bryczek (Poľ.) - 1. kolo TKO
Petr Kníže (ČR) def. Andrea Fusi (Tal.) - 1. kolo submisia (arm-triangle choke)

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora