Novinky - 02.05.2021 14:33

Odložený titulový zápas či nový súper pre Vémolu. Ďalší turnaj Oktagonu predstaví nové tváre

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Oktagon MMA/Instagram

Včerajší turnaj Oktagon 23 nepriniesol len zaujímavé výsledky, ale aj program najbližšieho podujatia. Ako sa stalo v roku 2021 tradíciou, organizácia prinesie ďalší galavečer už čoskoro, a preto bolo zverejnených hneď niekoľko súbojov. Hlavným ťahákom turnaja Oktagon 24 bude odložený titulový zápas vo welterovej váhe, no lákajú aj ďalšie duely s novými menami.

O opasok si to však rozdajú už pomerne známi bojovníci. Dlhodobý držiteľ titulu váhovej kategórie do 77 kilogramov David Kozma bude obhajovať proti brazílskemu fighterovi Leandrovi "Apollovi" Silvovi. Tento zápas sa mal uskutočniť práve na včerajšom turnaji, avšak šampión sa zranil, a tak sa stret tejto dvojice musel posunúť na neskorší termín. Do boja sa vráti aj bývalý UFC zápasník Viktor Pešta, ktorého v poloťažkej váhe preverí Talian Riccardo Nosiglia s bilanciou 8-2.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Chýbať nebudú ani stálice Oktagonu ako David Hošek, Matěj Peňáz, Filip Macek či Miroslav Brož. Zaujímavú informáciu však oznámil promotér organizácie Ondřej Novotný, ktorý potvrdil, že víťaz zahraničného súboja stredných váh bude neskôr bojovať s Karlosom Vémolom. V spomínanom dueli sa stretnú poľský zápasník Marcin Naruszczka, ktorý disponuje skóre 21-9 a Američan Eric Spicely s bilanciou 12-6. Tento turnaj je na programe už 29. mája, pričom vedenie oznámilo aj termíny ďalších dvoch podujatí. Oktagon 25 sa uskutoční 19. júna a Oktagon 26 zase 24. júla, a to aj s diváckou účasťou na pražskej Štvanici.

Oktagon 24, oznámené zápasy:
David Kozma (ČR) - Leandro "Apollo" Silva (Braz.)
David Hošek (ČR) - Tarhan Ibragimov (Rus.)
Miroslav Brož (ČR) - Christian Jungwirth (Nem.)
Matěj Peňáz (ČR) - Branislav Zuzák (SR)
Filip Macek (ČR) - Luca Iovine (Tal.)
Janne Elonen-Kulmala (Fín.) - Arnold Quero (Franc.)
Viktor Pešta (ČR) - Riccardo Nosiglia (Tal.)
Magdaléna Šormová (ČR) - zatiaľ nemá súperku
Marcin Naruszczka (Poľ.) - Eric Spicely (USA)

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora