Novinky - 29.05.2021 13:22

Obháji titul Kozma alebo nastane Apollov čas? Oktagon 24 už dnes večer

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Titulový zápas, na ktorý čaká celá československá MMA scéna. Aj tak sa dá označiť súboj medzi Davidom Kozmom a Leandrom "Apollom" Silvom. Táto dvojica si to rozdá o opasok welterovej váhy už dnes večer na turnaji Oktagon 24. Podujatie prinesie okrem tohto duelu aj ďalšie zaujímavé strety a taktiež návrat fanúšikov na tribúny.

Priaznivci priamo v hale si vychutnajú všetkých desať zápasov počnúc duelom Matěja Peňáza, ktorý odštartuje galavečer ako prvý. Pôvodným súperom českého bojovníka mal byť Branislav Zuzák, no ten kvôli zraneniu nastúpiť nemôže. Peňáz si tak zmeria sily s portugalským zápasníkom Carlosom Gracom. Nasledovať bude duel ťažkotonážnikov medzi Alexandrom Cvernom a Štefanom Vojčákom. Poriadne tvrdý by mal byť aj stret Robina Fošuma s Abdoulom Sowom. Tvrdý začiatok turnaja podčiarknu aj Jozef Jaloviar a Jorick Montagnac. Na úvodnej karte by sa mali predstaviť aj Miroslav Brož s Christianom Jungwirthom a taktiež David Hošek s Olegom Nagornym.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Hlavnú kartu mali pôvodne odštartovať Janne Elonen-Kulmala a Arnold Quero, avšak druhý menovaný včera prevážil o zhruba päť kilogramov, a tak sa tento semifinálový duel pyramídy v bantamovej váhe zrušil. Druhé semifinále medzi Filipom Mackom a Lucom Iovinem sa však uskutoční, keďže obaja splnili váhový limit. Doslova o Karlosa Vémolu budú bojovať Marcin Naruszczka a Eric Spicely, pričom je jasné, že víťaz sa stane súperom "Terminátora" o titul strednej váhy. Predstaví sa aj Viktor Pešta proti Talianovi Riccardovi Nosigliovi a čerešničkou na torte bude titulový zápas medzi Davidom Kozmom a Leandrom Silvom. Celý turnaj štartuje už dnes o 18:00.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora