Novinky - 29.05.2021 23:03

Oktagon 24: Kozma obhájil titul, boj o Vémolu vyhral Naruszczka

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Skvelým titulovým zápasom vyvrcholil turnaj Oktagon 24. David Kozma si v ňom udržal opasok šampióna welterovej váhy a naďalej tak kraľuje svojej váhovej kategórii. Dôležité víťazstvá si pripísali aj ďalší zápasníci, pričom ukážkové ukončenie predviedol najmä Matěj Peňáz.

Stále neporazený Matěj Peňáz predviedol dominantný výkon a už v štyridsiatej sekunde knokautoval svojho portugalského súpera Carlosa Gracu. Hneď v prvom kole uspel aj ďalší český reprezentant Robin Fošum, ktorý si poradil s talianskym protivníkom Abdoulom Sowom. Fanúšikov v hale následne prekvapil francúzsky fighter Jorick Montagnac, keď si na body poradil so slovenským bojovníkom Jozefom Jaloviarom. Poriadne tvrdý zápas predviedli aj Miroslav Brož s Christianom Jungwirthom. Zápas dospel až do bodového rozhodnutia a väčšinový úspech u rozhodcov zaznamenal český reprezentant. Náhradného súpera na záver úvodnej karty porazil David Hošek, keď zdolal Ukrajinca Olega Nagorného.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Hlavnú kartu otvorili zaujímavým súbojom Filip Macek a Luca Iovine, pričom z víťazstva sa raduje český reprezentant, ktorý sa prebojoval do finále bantamovej pyramídy. Boj o Karlosa Vémolu zvládol poľský fighter Marcin Naruszczka, keď si poradil v druhom kole s Ericom Spicelym a najbližšie by tak mal nastúpiť práve s Terminátorom o titul strednej váhy. Rovnako v druhom kole uspel aj Viktor Pešta. Bývalý zápasník UFC zvíťazil nad talianskym bojovníkom Riccardom Nosigliom. V titulovom súboji si David Kozma udržal svoj titul welterovej váhy, keď vo vynikajúcom zápase zdolal Leandra "Apolla" Silvu na body. Uzavrel tak dnešný turnaj, pričom ten nasledujúci sa uskutoční 19. júna s poradovým číslom 25.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Oktagon 24, výsledky:
Matěj Peňáz (ČR) def, Carlos Graca (Por.) - 1. kolo KO
Robin Fošum (ČR) def. Abdoul Sow (Tal.) - 1. kolo KO
Jorick Montagnac (Franc.) def. Jozef Jaloviar (SR) - body
Miroslav Brož (ČR) def. Christian Jungwirth (Nem.) - body
David Hošek (ČR) def. Oleg Nagorny (Ukr.) - 2. kolo TKO

Filip Macek (ČR) def. Luca Iovine (Tal.) - 3. kolo submisia (armbar)
Marcin Naruszczka (Poľ.) def. Eric Spicely (USA) - 2. kolo TKO
Viktor Pešta (ČR) def. Riccardo Nosiglia (Tal.) - 2. kolo TKO
David Kozma (ČR) def. Leandro Silva (Braz.) - body

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora