Novinky - 07.06.2021 17:11

Nabitý turnaj Oktagon 25 okorení návrat populárneho bojovníka

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Len nedávno priniesla organizácia Oktagon MMA zaujímavé podujatie s titulovým zápasom Davida Kozmu s Leandrom "Apollom" Silvom, no už čoskoro príde na rad ďalší turnaj. Oktagon 25 ponúkne nielen titulový zápas Martina Budaya s Kamilom Mindom, ale aj množstvo českých a slovenských fighterov. K bohatému menoslovu sa po novom pridal aj Samuel "Pirát" Krištofič, ktorý sa vracia po zranení.

Populárny bojovník síce avizoval, že sa naňho fanúšikovia môžu tešiť najskôr koncom júla na Štvanici, no tam s ním promotéri údajne nepočítajú, a tak bolo potrebné nájsť iný termín. Po konzultácii s trénerom Atillom Véghom sa Krištofič rozhodol vrátiť po nepríjemnom zranení kolena už o necelé dva týždne. Súperom "Piráta" bude niekdajší účastník Dana White Contender Series Al Matavao, ktorý má pozitívne skóre 8-4. Posledné dva zápasy síce prehral, no napriek tomu ide o zaujímavého bojovníka, keďže po ňom minulý rok siahol aj sám prezident UFC.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Krištofič naposledy zápasil v decembri minulého roka, keď na turnaji Oktagon 19 porazil v druhom kole Poliaka Mateusza Strzelczyka. Neskôr sa mal predstaviť v súboji s Alexom Lohorém, no pár dní pred týmto súbojom si na tréningu poranil koleno, a tak musel zápas zrušiť. Prestávku však ukončí pomerne rýchlo, keď vyzve pomerne skúseného protivníka. Bojovať bude opäť v strednej váhe, no naďalej pomýšľa aj nad úspechmi vo welterovej váhe. Ak by sa však postupne predieral kategóriou do 84 kilogramov, zostane pravdepodobne v hre aj dlho avizovaný zápas s Karlosom Vémolom.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora