Novinky - 19.06.2021 09:22

Titulový súboj, návrat Piráta či premiéra Chochlíkovej. Oktagon 25 už dnes večer!

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Možno posledný zápas pred prestupom do UFC absolvuje na dnešnom turnaji Oktagon 25 slovenský ťažkotonážnik Martin Buday. V titulovom dueli sa postaví poľskému protivníkovi Kamilovi Mindovi, no predstavia sa aj ďalší bojovníci. Do klietky sa po zranení vracia Samuel "Pirát" Krištofič, v očakávanom súboji sa fanúšikom predvedie Marek Bartl a premiéru v organizácii absolvuje elitná postojárka Monika Chochlíková.

Ako prví sa na podujatí predstaví český zástupca Jakub Bahník, ktorý vyzve izraelského súpera Rona Beckera. Prvý československý stret predvedú vo welterovej váhe Václav Holota a Daniel Hromek, kým nasledovať bude súboj Františka Fodora s Tomášom Fialom, a teda ďalší duel Česka a Slovenska. Prvým ženským zápasom turnaja bude zahraničný duel Marty Waliczekovej z Poľska proti Rizlen Zouakovej z Francúzska. Na Oktagone 25 nebude chýbať ani Zdeněk Polívka, ktorý narazí na Alžírčana Abdel Rahmana Driaia. Kartu Prelims uzavrie Ronald Paradeiser súbojom s nemeckým fighterom Ardom Adasom.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Hlavná karta bude pozostávať z piatich duelov, pričom ten prvý bude premiérový pre Moniku Chochlíkovú v najväčšej československej organizácii pod pravidlami MMA. Jej súperkou bude Talianka Giulia Chinellová. Návrat do klietky hlási obľúbený Samuel "Pirát" Krištofič, ktorý sa v strednej váhe predstaví proti americkému bojovníkovi Alovi Matavaovi. Vietor vo welterovej váhe by rád rozvíril Srb Bojan Veličkovič, no nečaká ho ľahký súper v podobe Francúza Emmanuela Dawu. Hlavným predzápasom podujatia je očakávaný stret Karola Ryšavého s Marekom Bartlom, čo bude zároveň súboj dvoch najväčších slovenských gymov, a teda SFG a OFA. V titulovom zápase ťažkej váhy sa Martin Buday pokúsi získať cenný opasok pred pokusom dostať sa do UFC. Jeho súperom bude Poliak Kamil Minda. Oktagon 25 by mal byť posledným podujatím v Brne pred definitívnym návratom fanúšikov a štartuje dnes o 18:00.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora