Novinky - 26.06.2021 12:33

Elitný slovenský bojovník sa v Prahe nepredstaví. Nenašiel sa súper

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Organizácia Oktagon MMA v tomto roku jednoznačne nezaháľa. Už o necelý mesiac totiž predstaví svoj 26. turnaj, na ktorom sa fanúšikom predvedú známe mená domácej scény. Na turnaji v Prahe sa mal zúčastniť aj elitný slovenský bojovník Ivan Buchinger v tzv. superfighte. Podľa najnovších informácií sa však tento súboj neuskutoční, keďže sa pre šampióna ľahkej váhy nenašiel súper.

Avizovaný duel bol predstavený na poslednom podujatí Oktagonu, avšak z promo videa a grafiky nebolo úplne jasné, v akej váhe bude Buchinger štartovať. Vo videu sa totiž objavil titulok welterweight, čo by znamenalo súboj vo váhe do 77 kilogramov. V následnej grafike však už figuroval údaj 68 kilogramov, čo predstavuje tzv. catchweight. Napokon však túto dilemu rozlúskla samotná organizácia, ktorá prišla s oznámením o zrušení plánovaného zápasu.

Buchinger ale zostáva jedným z najväčších lákadiel septembrového turnaja v Bratislave. Tam má podľa vyjadrení Oktagonu v hre hneď dvoch atraktívnych súperov, pričom sa dá predpovedať, že ide napríklad o Vojta Barboríka, keďže sa "Buki" chcel stať prvým šampiónom v dvoch váhových kategóriách. Do úvahy prichádza aj Poliak a bývalý šampión ľahkej váhy Mateusz Legierski či neustále zlepšujúci sa Leo Brichta. Každopádne bude mať slovenský reprezentant z čoho vyberať a najmä dostane viac času na oddych, aby mohol predviesť stopercentný výkon.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora