Novinky - 12.07.2021 12:33

Vémola o titul bojovať nebude! Nahradí ho slovenský bojovník

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Už o necelé dva týždne sa na pražskej Štvanici uskutoční turnaj Oktagon 26. Jeho hlavým zápasom mal byť titulový súboj Karlosa Vémolu s Marcinom Naruszczkom, avšak na ten napokon nedôjde, keďže český Terminátor si popri mnohých zraneniach pretrhol aj triceps. Organizácia však na poslednú chvíľu predstavila náhradný duel, aby poľský zápasník o svoju šancu neprišiel. Jeho novým súperom je slovenský bojovník!

Ide o Samuela "Piráta" Krištofiča, ktorý taktiež čakal na svoju šancu bojovať o titul v strednej váhe. Pôvodne však plánoval vyzvať Vémolu, no teraz musel na poslednú chvíľu akceptovať iného protivníka. Slovensko-poľský stret ale nebude právoplatným súbojom o titul. Organizácia predstavila koncept dočasného titulu, ktorý je známy napríklad v UFC. Krištofič tak pôjde do ďalšieho duelu len krátko po úspešnom predstavení na podujatí Oktagon 25, keď si poradil s Američanom Alom Matavaom.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Naruszczka naposledy bojoval koncom mája na turnaji Oktagon 24. V súboji s Ericom Spicelym bojoval o možnosť pomeriť sa práve s Vémolom. Pár dní pred turnajom tak Oktagon 26 prišiel o ďalší plánovaný zápas. Už skôr kvôli zraneniu musel odrieknuť svoju účasť Leo Brichta a súper sa nenašiel ani Ivanovi Buchingerovi, ktorý sa taktiež pôvodne mal predstaviť v Prahe. V poradí 26. podujatie organizácie je na programe v sobotu 24. júla.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora