Novinky - 24.07.2021 10:22

Pirátova životná šanca na turnaji Oktagon 26

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Nabitá porcia MMA zápasov počas jedného večera. Presne na toto si už zvykli fanúšikovia organizácie Oktagon MMA, ktorá prakticky raz mesačne prináša zaujímavý galavečer. Inak tomu nebude ani dnes večer, kedy je na programe turnaj s poradovým číslom 26. Po prvýkrát v tomto roku to bude podujatie na inom mieste ako v Brne. Promotéri zvolili ikonický štadión na pražskej Štvanici, na ktorom budú prítomné aj tisícky fanúšikov.

Ako prvý sa pred domácich fanúšikov postaví skvelý postojár a víťaz projektu Oktagon Underground Daniel Škvor. Českému bojovníkovi síce nevyšla premiéra v MMA, no tentokrát sa pokúsi napraviť si chuť proti Ukrajincovi Ilyovi Lupinovovi. Nasledovať bude súboj neporazeného Čecha Petra Gabala s húževnatým Poliakom Dawidom Karetom v rámci perovej váhy. Čisto český duel predvedú Ondřej Raška a Daniel Brunclík, ktorí zabojujú o priazeň domácich fanúšikov. Prvým zo štyroch ženských zápasov večera bude stret Magdalény Šormovej s talianskou protivníčkou Chiarou Pencovou. Podujatie Oktagon 26 prinesie aj dva čisto zahraničné súboje, pričom jedným z nich bude boj vo welterovej váhe medzi Angličanom Felixom Klinkhammerom a Ukrajincom Anatolym Tarasenkom. Chýbať nebude ani domáca Tereza Bledá v zápase s Brazílčankou Ednou Oliveirovou. Úvodnú kartu Prelims napokon uzatvorí druhý zahraničný stret, ktorý bude zároveň semifinálovým súbojom pyramídy v bantamovej váhe. O titulovú šancu si to rozdajú Janne Elonen-Kulmala a Farid Basharat. Víťaz by následne mal nastúpiť proti Filipovi Mackovi na turnaji Oktagon 28 v Prahe.

Hlavnú kartu turnaja otvorí navrátilec do klietky. Miláčik publika Miloš Petrášek sa po necelých dvoch rokoch vracia do zápasu, pričom vyzve chorvátskeho protivníka Vlada Neferanoviča. Veľmi očakávaným súbojom bude duel Lucie Szabovej so švédskou zápasníčkou Corneliou Holmovou, ktorá sa pokúsi slovenskej bojovníčke prekaziť šnúru víťazstiev. Rebríček welterovej váhy následne budú chcieť zamiešať Matúš Juráček a španielsky nájazdník Tato Primera. Posledným ženským súbojom večera bude stret bývalých UFC zápasníčok medzi Luciou Pudilovou a Brazílčankou Talitou Bernardovou. Čerešničkou na torte bude zápas o dočasný titul strednej váhy, o ktorý sa pobijú Poliak Marcin Naruszczka a Samuel "Pirát" Krištofič. Pôvodne do tohto súboja mal nastúpiť Karlos Vémola, avšak ten kvôli zraneniu pravdepodobne v roku 2021 už do boja nezasiahne. Šancu tak chytil za pačesy slovenský fighter, ktorý sa môže dočkať vytúženého opasku. Oktagon 26 štartuje už dnes o 19:00. 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora