Novinky - 25.07.2021 01:26

Oktagon 26: Pirát novým šampiónom strednej váhy!

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Turnaj plný výkonov na zemi. Aj tak sa dá opísať podujatie Oktagon 26, na ktorom uspeli favoriti, no zrodili sa i prekvapenia. Dlhý večer priniesol množstvo zaujímavých súbojov s čerešničkou na torte v podobe zápasu o dočasný titul v strednej váhe.

Hneď na úvod turnaja doslova vletel na svojho súpera Daniel Škvor. Po spornom kolene mu rozhodcovia odobrali bod, no nemuselo ho to mrzieť, keďže Ilyu Lupinova ešte v prvom kole dokázal poraziť a pripísal si tak premiérové víťazstvo pod pravidlami MMA. Druhé víťazstvo v Oktagone zaznamenal poľský zápasník Dawid Kareta. Na body uspel proti Petrovi Gabalovi a zdolal tak druhého zástupcu Reinders Gymu. Bodoví rozhodcovia museli byť v pohotovosti aj v zápase Ondřeja Rašku s Danielom Brunclíkom, pričom z triumfu sa raduje účastník druhej série Oktagon Výzvy. V prvom ženskom súboji večera uspela v samom závere prvého kola Magdaléna Šormová, keď utiahla Talianku Chiaru Pencovú na rear-naked choke. Neporazený zostáva aj naďalej vo svojej profesionálnej kariére Felix Klinkhammer, ktorý v dueli welterovej váhy dominantne nabodoval Anatolyho Tarasenka. Naopak úspešnú submisiu predviedla druhá česká reprezentantka Tereza Bledá. Talentovaná zápasníčka zvládla náročnú skúšku v podobe brazílskej súperky Oliveirovej a v profi kariére zostáva bez prehry. Úvodnú časť programu uzavrel presvedčivým výkonom Farid Basharat. Reprezentant Afganistanu sa po víťazstve nad Fínom Elonenom-Kulmalom prebojoval do titulového zápasu bantamovej váhy. V ňom vyzve 25. septembra Filipa Macka na turnaji Oktagon 28.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Hlavnú kartu otvoril kvalitným výkonom na zemi Miloš Petrášek. Domáci miláčik publika sa po necelých dvoch rokoch vrátil do klietky víťazne a pretrhol tak šnúru troch prehier v rade, keď Vladovi Neferanovičovi nasadil netradičnú techniku zvanú americana. Skvelý súboj následne predviedli Lucia Szabová a Cornelia Holmová. Tvrdú bitku museli rozlúsknuť až bodoví rozhodcovia, ktorí sa zhodli na víťazstve slovenskej bojovníčky. Veľmi vyrovnaný bol stret Matúša Juráčka s Tatom Primerom, pričom z víťazstva 2:1 na body sa napokon tešil domáci fighter. Prekvapivé ticho nastalo na pražskej Štvanici v hlavnom predzápase večera. Brazílčanka Talita Bernardová totiž presvedčivo porazila domácu favoritku Luciu Pudilovú, keď predviedla dôkladný výkon na zemi. Poriadny boj predviedli v poslednom zápase turnaja Samuel "Pirát" Krištofič a Marcin Naruszczka. Poliak sa snažil kontrolovať slovenského bojovníka na pletive, no nerozdal príliš veľa úderov. Naopak Krištofič uštedril súperovi tvrdšie údery, a tak sa tešil z bodového víťazstva v pomere 3:0. Stal sa tak dočasným šampiónom strednej váhy a najbližšie by sa mal stretnúť s Karlosom Vémolom v klasickom súboji o právoplatný opasok. To však bude podmienené zdravotným stavom českého Terminátora, ktorý sa aj na záver objavil v klietke a vymenil si s "Pirátom" niekoľko ostrých slov.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Oktagon 26, výsledky:
Daniel Škvor (ČR) def. Ilya Lupinov (Ukr.) - 1. kolo TKO
Dawid Kareta (Poľ.) def. Peter Gabal (ČR) - body
Ondřej Raška (ČR) def. Daniel Brunclík (ČR) - body
Magdaléna Šormová (ČR) def. Chiara Pencová (Tal.) - 1. kolo submisia (rear-naked choke)
Felix Klinkhammer (Ang.) def. Anatoly Tarasenko (Ukr.) - body
Tereza Bledá (ČR) def. Edna Oliveirová (Braz.) - 1. kolo submisia (armbar)
Farid Basharat (Afg.) def. Janne Elonen-Kulmala (Fín.) - 3. kolo submisia (rear-naked choke)

Miloš Petrášek (ČR) def. Vlado Neferanovič (Chor.) - 1. kolo submisia (americana)
Lucia Szabová (SR) def. Cornelia Holmová (Švéd.) - body
Matúš Juráček (ČR) def. Tato Primera (Špan.) - body
Talita Bernardová (Braz.) def. Lucie Pudilová (ČR) - body
Samuel Krištofič (SR) def. Marcin Naruszczka (Poľ.) - body:

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora