Novinky - 25.07.2021 15:33

Bude to druhý zápas storočia, hovorí o titulovom súboji v Bratislave Ivan Buchinger

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Najväčšia československá MMA organizácia pokračuje v nastolenom trende častých turnajov. V septembri by sa totiž Oktagon MMA mal vrátiť do Bratislavy, a to s nabitou kartou zaujímavých duelov. Hlavným súbojom v poradí 27. turnaja bude titulový duel v perovej váhe medzi Ivanom Buchingerom a Vojtom Barboríkom.

Tento súboj oznámili promotéri na nedávnej veľkej tlačovej konferencii, ktorej sa zúčastnili aj obaja aktéri. „Ja si myslím, že tento zápas hovorí sám za seba. Bude to asi najlepší zápas v Oktagone, lebo ja som veľmi kvalitný zápasník a aj Vojto je veľmi dobrý zápasník. Myslím si, že to bude druhý zápas storočia,“ povedal na margo plánovaného zápasu Buchinger. Jeho súper si však na slovenskú legendu verí: „Som pripravený a budem pripravený na každý aspekt boja. Jednu vec ale viem, ja si nemyslím, že vyhrám. Ja som o tom presvedčený a s tým som sem prišiel,“ reagoval pohotovo Barborík. Obaja sa následne pustili do menšej slovnej prestrelky: „On má čo stratiť, lebo keď so mnou prehrá, ja budem šampiónom a nemôže zápasiť o titul v KSW. Môže ale aj veľa získať, ak so mnou vyhrá, lebo ja som teraz najväčší vlk v týchto váhových kategóriách. Môže hocikto hovoriť hocičo, ale ja som tam najlepší. Zatiaľ tu mám len jeden opasok, ale budem mať dva,“ dodal presvedčivo šampión ľahkej váhy. „Uvidíme, aby som nakoniec nemal tie dva ja,“ odvetil rodák z Nitry. Duel Buchingera s Barboríkom je naplánovaný na 11. septembra a uskutočniť by sa mal na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Okrem tejto dvojice sa však na plánovanom podujatí Oktagon 27 predstavia aj ďalšie známe tváre. Róberta Pukača čaká náročná výzva v podobe súboja s maďarským zápasníkom Mátém Kertészom. Návrat do klietky po dvoch porážkach zažije aj Gábor Boráros a predstaviť by sa mali aj Ronald Paradeiser, Roman Paulus, Bojan Veličkovič či Rafael Xavier. Zaujímavý môže byť tiež stret Matouša Kohouta s Františkom Fodorom. Dá sa tiež očakávať, že na kartu budú pribúdať najmä slovenskí zápasníci, keďže má ísť o jediný turnaj na Slovensku v roku 2021. Promotéri by radi uskutočnili toto podujatie za prítomnosti divákov, avšak momentálne nie je isté, aká bude pandemická situácia začiatkom septembra. O plánované zápasy by však fanúšikovia nemali prísť.

Oktagon 27, plánované zápasy:
Ivan Buchinger (SR) - Vojto Barborík (SR)
Róbert Pukač (SR) - Máté Kertész (Maď.)
Gábor Boráros (SR) - zatiaľ nemá súpera
Ronald Paradeiser (SR) - zatiaľ nemá súpera
Roman Paulus (SR) - zatiaľ nemá súpera
Bojan Veličkovič (Srb.) - zatiaľ nemá súpera
Rafael Xavier (Braz.) - zatiaľ nemá súpera
Matouš Kohout (ČR) - František Fodor (SR)

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora