Zápas storočia Végh vs. Vémola: Bude to ozajstná márovačka!

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: Svet MMA

Attila Végh patrí medzi ikony domáceho MMA. V jeho bohatej kariére sa mu podarilo získať titul v svetovej organizácii Bellator a momentálne pôsobí na domácej scéne pod hlavičkou Oktagon MMA. A práve tu ho čaká ďalší vrchol kariéry, keď novembri bude v ´Zápase storočia´ čeliť Karlosovi Vémolovi.

Od zápasu s Zwickerom ubehol už nejaký čas. Ako sa momentálne cítite?

Mám sa veľmi dobre, už som po dovolenke. Po zápase som mal také 3 týždne voľnejšie, trénoval som každý deň, ale mal som iba jeden tréning.

Ako beriete duel s odstupom času?

To je MMA, už sa to nedá vrátiť späť. Sadol mu ten úder, mal svoj deň, vyhral férovo.

Pred vami je veľmi dôležitý duel s Karlosom Vémolom. Kedy začínate prípravu na ´Zápas storočia´?

Príprava začína už teraz, takže mám dosť času. Budem mať dvojfázové tréningy a do toho kempy. Ešte neviem kedy a kam, ale určite niekam vycestujem. Okrem toho sa budeme snažiť privádzať nových bojovníkov aj do nášho gymu. Čiže moja príprava už začala.

Kam v kariére staviate tento súboj?

Je to veľmi dôležitý zápas. Po zápase o titul v Bellatore určite druhý najdôležitejší duel v mojej kariére, dám do toho všetko.

Zdroj: Neruda Production

Čo hovoríte na svojho súpera Karlosa Vémolu, ktorý je okrem zručností v klietke známy aj svojimi výrokmi.

Môj super je silný, má v rade veľa výhier. Držím mu palce aj v zápase s Frankensteinom. Má veľkú fyzickú silu, ale nie je až taký komplexný.

Vyjadruje sa, že je najlepší československý zápasník a podobne. Ja mu to beriem, nech hovorí, čo chce, ale on sám neverí, že je to tak. Ak hovoríme o jednotke v Československu, tak je to Jirka Procházka, ale nech si hovorí. Na druhej strane sa o mne vyjadruje stále s rešpektom, čiže aj ja budem o ňom hovoriť s rešpektom. Má svoj štýl prejavu, ale určite urobil pre tento šport veľa.

Aký súboj v pražskej O2 Aréne očakávate?

Určite tvrdý. Bude to ozajstná ´márovačka´, na to sa fakt teším!

Po prehratom zápase s Zwickerom vám veľa ľudí prestalo pred súbojom s Vémolom veriť. Cítite to?

Veľa ľudí ma po zápase dalo bokom, že som outsider. Mňa to ale nezaujíma, lebo som si už zažil situácie, kde som bol aj hore aj dole, čiže to pre mňa nie je žiadna novinka. Hlavne hejtujú tí ľudia, ktorí sedia doma za počítačom, jedia chipsy, pijú pivo a vravia, že ´ten Attila je už na to starý, na čo to to robí, veď ho tam zabije´. Sú to iba obyčajní prašivci, chrapúni originálni, nemám na nich iné slová.

Každý fighter, či už je profesionál alebo amatér si zaslúži úctu za to, čo robí pre tento šport a Slovensko. To, že sa netrénuje a hento a tamto hovoria tí, ktorí nikdy nerobili nič. 

Vy ste sa nedávno podelili o radostnú správu, že s manželkou Natáliou čakáte dieťatko. Aký je to pocit?

Budem oteckom, strašne sa teším, aj s mojou láskou Natálkou. Nech mám zdravé babätko. Čiže tento rok bude veľmi silný.