Novinky - 27.12.2019 17:40

MS v šípkach: Spanilá jazda Fallon Sherrockovej sa končí v treťom kole

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Po úvodných dvoch víťazstvách na šampionáte sa po vianočnej prestávke opäť pred terč postavila nová šípkarská hviezda Fallon Sherrocková. Jej súperom bol dvadsiaty druhý nasadený hráč pavúka Chris Dobey a tak sa domáca hráčka znovu postavila nasadenému súperovi.

Začiatok mala lepší práve Sherrocková, ktorá pomerne rýchlo išla do vedenia 1:0 na sety. Vyrovnaný zápas však priniesol Dobeymu vyrovnanie na 1:1. Následne sa scenár zopakoval a obaja šípkari získali po jednom sete, čo značilo vyrovnaný stav 2:2 na sety. Tam sa však zápas zlomil. Dobey získal piaty set a mal výborne našliapnuté k postupu do osemfinále. To sa napokon stalo skutočnosťou a po presvedčivom šiestom sete zdolal najnovšiu hviezdu šípok Fallon Sherrockovú 4:2 na sety. V osemfinále si tak zahrá s Glenom Durrantom, ktorý dnes vyradil nasadenú šestku turnaja Daryla Gurneyho.