Novinky - 22.11.2020 00:22

Grand Slam of Darts: Obhajca titulu končí. Famózny van Gerwen útočí na prvenstvo

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Zvyšné štyri osemfinálové duely Grand Slam of Darts sa uskutočnili počas sobotného večera. V hre boli až šiesti nasadení hráči, z ktorých však len traja mohli postúpiť do štvrťfinále. Najdominantnejší výkon podal Michael van Gerwen, ktorý pokračuje na svojej ceste za prvým veľkým titulom po reštarte sezóny.

Úvodným zápasom večera bolo anglické derby medzi Michaelom Smithom a Robom Crossom. Napínavý súboj vyvrcholil až v záverečnom legu celého stretnutia, v ktorom bývalý majster sveta nevyužil výhodu podania a so Smithom tesne prehral. Svetová štvorka narazí vo štvrťfinále na Joseho De Sousu z Portugalska. O prekvapenie sa v druhom dueli postaral austrálsky šípkar Damon Heta. Nenápadný hráč dokázal poraziť vo forme hrajúceho Devona Petersena a zaistil si tak miestenku medzi osmičkou najlepších. Vo štvrťfinále sa stretne s Jamesom Wadom.

Mimoriadne suverénny a spoľahlivý výkon podal v sobotu večer Michael van Gerwen. Svetová jednotka sa s Garym Andersonom nemaznala a pripísala si dominantné víťazstvo v pomere 10:2 na legy. Holanďana sa na spanilej jazde za titulom najbližšie bude snažiť zastaviť Austrálčan Simon Whitlock. Sny o treťom titule v rade na Grand Slam of Darts sa rozplynuli Gerwynovi Pricovi. Dvojnásobný šampión nestačil na húževnatého Nathana Aspinalla, ktorý vo štvrťfinále narazí na Belgičana Dimitriho van den Bergha. Štvrťfinálové súboje sú na programe v nedeľu, semifinále následne v pondelok a finále v utorok.

Grand Slam of Darts, šiesty hrací deň, sobota 21. novembra
Michael Smith (4-Ang.) - Rob Cross (5-Ang.) 10:9
Damon Heta (Aus.) - Devon Petersen (JAR) 10:7
Michael van Gerwen (1-Hol.) - Gary Anderson (8-Škót.) 10:2
Nathan Aspinall (6-Ang.) - Gerwyn Price (3-Wal.) 10:8

Grand Slam of Darts, program štvrťfinále
Michael Smith (4-Ang.) - Jose De Sousa (Por.)
Damon Heta (Aus.) - James Wade (7-Ang.)
Nathan Aspinall (6-Ang.) - Dimitri van den Bergh (Belg.)
Michael van Gerwen (1-Hol.) - Simon Whitlock (Aus.)

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora