Novinky - 16.12.2020 23:00

MS v šípkach: Sedláček nevyužil šípky na postup a na turnaji končí

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Jediný český reprezentant na Majstrovstvách sveta organizácie PDC dnes absolvoval zápas prvého kola. Karel Sedláček v ňom narazil na skúseného Angličana Ryana Joyca, ktorého mal doslova na lopate, no nedokázal duel ukončiť a tak sa s turnajom lúči. Nasadení hráči v rámci druhého hracieho dňa nezaváhali a radujú sa z postupu.

Popoludňajšiu časť programu otvoril práve Sedláček. Český šípkar viedol 1:0 aj 2:1 na sety, no ani to nestačilo na postup. V rozhodujúcom piatom sete dokonca mal za stavu 2:0 na legy príležitosť ukončiť zápas, no vedľajší double rozhodol o tom, že bude duel pokračovať. Joyce tak následne vyrovnal na 2:2, avšak v rozhodujúcom legu prišli ďalšie možnosti českého reprezentanta ukončiť zápas. Aj tie ale zostali nevyužité a Sedláček tak nedokázal vylepšiť výkon spred dvoch rokov, kedy rovnako skončil v prvom kole.

Z postupu sa však okrem Joyca raduje aj ďalších sedem hráčov. Dnešný bohatý program prial najmä anglickým šípkarom, keďže postúpili až šiesti. Spomedzi nasadených hráčov sa predstavil Chris Dobey, ktorý v tesnom zápase zdolal Jeffa Smitha a tiež Glen Durrant, ktorý si suverénne poradil s Diogom Portelom. Na pódiu sa v stredu predstavila aj Lisa Ashtonová ako jedna z dvoch zástupkýň nežného pohlavia. Vo vyrovnanom súboji však nestačila na mladého Adama Hunta a nenapodobnila tak Fallon Sherrockovú z minulého šampionátu. Program Majstrovstiev sveta pokračuje aj vo štvrtok ôsmimi zápasmi, pričom budú v hre aj nasadení Daryl Gurney a Jose De Sousa.

MS v šípkach 2020/21, druhý hrací deň, streda 16.12.2020
Ryan Joyce (Ang.) - Karel Sedláček (ČR) 3:2
Ross Smith (Ang.) - David Evans (Ang.) 3:0
William O´Connor (Ír.) - Niels Zonneveld (Hol.) 3:0
Chris Dobey (22-Ang.) - Jeff Smith (Kan.) 3:2

Max Hopp (Nem.) - Gordon Mathers (Aus.) 3:0
Callan Rydz (Ang.) - James Bailey (Aus.) 3:1
Adam Hunt (Ang.) - Lisa Ashtonová (Ang.) 3:2
Glen Durrant (12-Ang.) - Diogo Portela (Braz.) 3:0

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora