Novinky - 26.08.2019 17:21

Nadal túži po TOMTO Slovákovi

Zdroj: sita

Slovenský futbalový reprezentant Lukáš Haraslín by mohol v závere letného transferového obdobia zmeniť pôsobisko. Ako referuje Dziennik Baltycki, dvadsaťtriročný hráč Lechie Gdansk pravdepodobne prestúpi do tímu nováčika španielskej Primera División RCD Mallorca, kde hráva aj ďalší Slovák - obranca Martin Valjent.

"Lechia môže prísť o krídelníka zo základnej zostavy. Čoraz hlasnejšie sa rozpráva, že Lukáš Haraslín opustí klub," napísal spomenutý web. Už predvlani v lete chcel tohto rodáka z Bratislavy francúzsky Dijon, zámery mu však prekazilo vážne zranenie kolena.

V zime sa Haraslín ocitol v hľadáčiku tureckého veľkoklubu Galatasaray Istanbul a interes má údajne aj talianska Bologna. Najnovšie však vstúpil do hry klub z Baleárskych ostrovov. Kluby vedú rozhovory o prestupe už dva týždne a zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že Lechia nehodlá pustiť hráča za menej ako 3 milióny eur.

Slovenský hráč má s poľským zamestnávateľom kontrakt platný do 30. júna 2021. Transferové obdobie je pre väčšinu európskych líg vrátane španielskej La Ligy otvorené do 2. septembra.

Haraslín, ktorý si v júnovom asociačnom termíne pripísal prvé dva štarty v reprezentačnom "áčku" a debut proti Jordánsku (5:1) okorenil aj premiérovým gólom v najcennejšom drese, pôsobí v Gdansku od sezóny 2015/2016. Doteraz nastúpil za Lechiu v 101 súťažných stretnutiach, pričom v nich zaznamenal 13 gólov. Predtým účinkoval v talianskej Parme a na Slovensku rozvíjal svoj talent v bratislavskom Slovane a v Lamači.