Novinky - 17.12.2019 08:06

Daňo je späť, v NHL chýbal vyše roka

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/youtube

Traja slovenskí hokejisti si zahrali v pondelkových zápasoch NHL. Marko Daňo oslávil svoj návrat do slávnej profiligy víťazstvom a v slovenskom minisúboji zdolal Richarda Pánika. Columbus zdolal Washington 3:0 a 25-ročný útočník Daňo v prvom zápase tejto sezóny odohral 8:26 min s bilanciou 2 bodyčeky, 3 zablokované strely. O tri roky starší Pánik sa na druhej strane prezentoval počas takmer 9 minút jednou strelou a jednou zablokovanou strelou.

Zámorskí štatistici vyrátali, že Daňo si obliekol dres Blue Jackets v základnej časti sezóny po 1709 dňoch. Draftová dvadsaťsedmička z roku 2013 sa vo svojej nováčikovskej sezóne prezentovala 8 gólmi a 13 asistenciami v 35 zápasoch, ale potom Daňa vytrejdovali z Columbusu do Chicaga. V ďalších sezónach si zahral za Chicago, Winnipeg aj Colorado. Pred aktuálnou sezónou podpísal jednoročný dvojcestný kontrakt opäť s Columbusom. Doteraz hral v tíme Cleveland Monsters v AHL a v 25 zápasoch si zapísal 3 presné zásahy, 9 gólových prihrávok a až 61 trestných minút. Pred pondelkovou obnovenou premiérou v NHL hral v tejto súťaži predtým naposledy 18. novembra 2018 za Colorado Avalanche v súboji proti Anaheimu. Aktuálne bol opäť v akcii aj preto, lebo Columbus má zranených útočníkov Sonnyho Milana a Josha Andersona a potreboval za nich náhradu.

Súboj proti lídrovi NHL Washingtonu hráči Blue Jackets zvládli aj vďaka 30 zákrokom Joonasa Korpisala, ktorý si pripísal druhý shutout v sezóne a tretí v kariére. Tréner John Tortorella dosiahol 635. triumf v kariére a posunul sa na pätnáste miesto historického poradia v počte triumfov trénerov v NHL pred Darryla Suttera.

Edmonton sa po štyroch prehrách vrátil na víťaznú cestu triumfom v Dallase 2:1. V domácom drese slovenský obranca Andrej Sekera odohral 12:59 min s bilanciou 2 "hity", 1 zablokovaná strela, 2 trestné minúty, 1 mínusový bod. Edmonton opäť profitoval zo svojho produktívneho kanadského-nemeckého dua. Leon Draisaitl strelil presilovkový gól, jeho celkovo dvadsiaty prvý v sezóne. Kapitán Oilers McDavid pridal dve asistencie a s 59 bodmi (20+39) je lídrom produktivity NHL práve pred Draisaitlom.

Výsledkové sumáre NHL - pondelok:

Columbus - Washington 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Marko Daňo (Columbus) odohral 8:26 min, 2 "hity", 3 zablokované strely - Richard Pánik (Washington) odohral 8:54 min, 1 strela, 1 zablokovaná strela

Dallas - Edmonton 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Andrej Sekera (Dallas) odohral 12:59 min, 2 "hity", 1 zablokovaná strela, 2 trestné minúty, 1 mínusový bod

Florida - Ottawa 6:1 (1:0, 5:1, 0:0)
New York Rangers - Nashville 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
St. Louis - Colorado 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)