Novinky - 15.01.2020 13:34

Tľapli si! Čerstvý otec Lobotka ide do Neapolu

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/huste

Prestupová sága okolo slovenského futbalového reprezentanta Stanislava Lobotku zo španielskeho klubu Celta Vigo do talianskeho tímu SSC Neapol je spečatená. Dvadsaťpäťročný rodák z Trenčína v stredu podpísal kontrakt na 4,5 roka so sezónnou gážou 1,8 milióna eur. Informáciu priniesol web tuttonapoli.net, transfer by v blízkej budúcnosti malo potvrdiť aj vedenie talianskeho klubu.

Lobotka ešte v sobotu podstúpil na rímskej klinike Villa Stuart zdravotnú prehliadku. Slovenský stredopoliar sa už tam tešil pozornosti fanúšikov, ktorí sa s ním stihli odfotiť. Teraz si ho fanúšikovia klubu spod Vezuvu budú môcť užiť do leta 2024.

Stanislav Lobotka prišiel do galícijského tímu Celta Vigo pred začiatkom sezóny 2017/2018 z dánskeho FC Nordsjaelland. Predtým hrával za AS Trenčín, sezónu 2013/2014 strávil na hosťovaní v B-mužstve holandského Ajaxu Amsterdam. V Neapole zanechal výraznú stopu ďalší Slovák a kapitán reprezentácie Marek Hamšík, ktorý vlani vo februári po takmer 12 rokoch prestúpil do Číny.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora