Tenis - 27.01.2020 11:14

Polášek s Dodigom postúpili do štvrťfinále štvorhry, sfúkli legendy

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita

Slovenský tenista Filip Polášek a Chorvát Ivan Dodig postúpili už do štvrťfinále štvorhry na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne. V pondelkovom zápase osemfinále si poradili s legendárnym americkým súrodeneckým duom Bobom a Mikom Bryanovcami 6:3, 6:4. Nasadené štvorky premenili hneď prvý mečbal pri vlastnom podaní. 

Semifinalisti vlaňajšieho Wimbledonu v boji o prienik do semifinále nastúpia proti nenasadenému argentínsko-britskému páru Marcelo Arevalo, Johny O'Mara. Polášek s Dodigom už majú istotu spoločnej odmeny 110-tisíc austrálskych dolárov pred zdanením a po 360 bodov do deblového rebríčka. Štyridsiatnici Bryanovci sa na Australian Open predstavili zrejme poslednýkrát, keďže v závere minulého roka avizovali koniec kariéry po tohtoročnom US Open.

Polášek s Dodigom v celom súboji ani raz neprišli o vlastný servis a v oboch setoch raz prelomili podanie amerických súperov. V prvom sete Američanom neumožnili ani jeden brejkbal, v druhom úspešne odvrátili štyri takéto možnosti. Slovensko-chorvátske duo malo v porovnaní so súpermi viac víťazných úder (34-14), čo v konečnom dôsledku rozhodlo o ich postupe. Viac sa im tiež darilo pri podaní, keď nastrieľali viac es (10-2) a mali vyššiu úspešnosť prvého servisu (82 resp. 69. percent) aj získavania bodov po prvom aj druhom podaní (95-62 percent resp. 100-80 percent).

Americké dvojičky Bryanovci sú najúspešnejší deblový pár tenisovej histórie. Počas takmer 25-ročnej kariéry získali 118 turnajových titulov, zvíťazili na všetkých štyroch grandslamových podujatiach, odkiaľ majú dovedna 16 titulov. Štyrikrát ovládli koncoročný majstrovský turnaj ATP Finals, 39-krát sa tešili z triumfu na turnajoch série ATP Masters 1000 a majú aj olympijské zlato či daviscupový titul.

Australian Open 2020 - Melbourne (Aus.) - štvorhra mužov - osemfinále:
Filip Polášek, Ivan Dodig (SR/Chor.-4) - Bob Bryan, Mike Bryan (USA) 6:3, 6:4

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora