Tenis - 11.02.2020 18:52

Fed Cup: Slovenky v Budapešti proti Serene Williamsovej!

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Fedcup.com

Slovenské fedcupové reprezentantky sa po úspešnom stretnutí s Veľkou Britániou dozvedeli, s kým si zahrajú na finálovom turnaji v Budapešti (14.-19. apríla 2020). Rozhodol o tom žreb v maďarskom hlavnom meste, v ktorom sa zverenkyne Mateja Liptáka nachádzali v treťom výkonnostnom koši.

Okrem slovenskej reprezentácie sa v treťom koši nachádzali aj domáce Maďarky, Švajčiarky a Belgičanky. Už pred žrebom bolo jasné, že v skupine A sa predstavia aktuálne líderky rebríčka a úradujúci šampiónky Francúzky. Favoritkami skupiny B budú minuloročné finalistky z Austrálie, v C-skupine sa predstavia Američanky a v skupine D sa nachádzajú držiteľky voľnej karty z Českej republiky.

Slovenské reprezentantky sa napokon predstavia v skupine C spoločne s Američankami a Španielkami. Môže teda dôjsť k súbojom so Serenou Williamsovou, Cori Gauffovou, Garbiňe Muguruzovou či aktuálnou víťazkou Australian Open Sofiou Keninovou. Dá sa očakávať, že náš fedcupový tím pôjde do Budapešti v rovnakom zložení ako odohral súboj s Veľkou Britániou.

Žreb finálového turnaja Fed Cupu 2020 (Budapešť, 14.-19. apríla 2020)

Skupina A
Francúzsko
Rusko
Maďarsko

Skupina B
Austrália
Bielorusko
Belgicko

Skupina C
USA
Španielsko
SLOVENSKO

Skupina D
Česká republika
Nemecko
Švajčiarsko

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora