Tenis - 21.05.2020 10:10

Nadalov tréner zbožňuje Federera. Slovák Vajda ho prekonal

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita, huste.tv

K šestnástim z devätnástich grandslamových titulov priviedol Rafaela Nadala jeho strýko Toni Nadal. Strojca najväčších úspechov energického ľaváka z ostrova Malorka prekvapil tvrdením, že rovnako rád ako svojho synovca má aj jeho úhlavného dlhoročného rivala Rogera Federera.

Odhliadnuc od súčasnej svetovej jednotky Srba Novaka Djokoviča práve Federer a Nadal dominovali svetovému mužskému tenisu v poslednom štvrťstoročí. Od roku 2003 získali títo dvaja 39 zo 68 grandslamových titulov, čiže víťazstiev na tzv. turnajoch veľkej štvorky. A proti sebe odohrali 40 prevažne vysoko kvalitných zápasov s bilanciou 24:16 v prospech Nadala.

"Pre mňa je Roger Federer fantastický hráč. Veľmi ho uznávam a mám ho rád. Ak by som nebol strýkom a trénerom Rafaela Nadala, chcel by som, aby všetky tie zápasy vyhral Roger. Je to tenisový elegán, ktorý nielen pekne hrá, ale je aj dostatočne efektívny," uviedol Toni Nadal v rozhovore pre Eurosport, cituje ho aj portál tennisworldusa.org.

Aj 59-ročný renomovaný španielsky tréner odpovedal na tradičnú otázku ostatných mesiacov a týždňov, kto je najlepší hráč tenisovej histórie. Jeho odpoveď bola jednoznačná v prospech 38-ročného Švajčiara. "Nepochybujem o tom, že Federer je najlepší. Príliš vzdialený od neho nie je ani Rod Laver alebo možno Rafa, ale Roger je určite jednotka," myslí si Toni Nadal, ktorý bol donedávna najúspešnejším trénerom histórie. Až tento rok v januári ho prekonal Slovák Marián Vajda, ktorého srbský zverenec Djokovič na Australian Open v Melbourne získal pre nich spoločný 17. grandslamový titul.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora