Tenis - 14.06.2020 12:44

V Belehrade sa hrá tenisový turnaj pred plnými tribúnami

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

V hlavnom meste Srbska sa aktuálne stretli elitní tenisti. Belehrad totiž hostí exhibičný turnaj s názvom Adria Tour, na ktorom sa účastnia napríklad Novak Djokovič, Alexander Zverev či Dominic Thiem. Na hygienické opatrenia sa v balkánskej krajine príliš nedbá, keďže zápasy prebiehajú pred plnými tribúnami.

Duely sú uskutočnené v tenisovom centre Novaka Djokoviča, ktorý je hostiteľom tejto akcie. Okrem spomínaných hráčov sa turnaja účastnia aj ďalší tenisti, ktorí sú rozdelení do dvoch skupín a následne si tak zmerajú sily vo vzájomných dueloch. Hrá sa na dva víťazné sety, no v každom len na štyri víťazné gemy. Ide teda o skrátený formát oproti klasickým tenisovým zápasom.

Tenis všeobecne patrí medzi športy, kde je viac-menej dodržiavaná dostatočná vzdialenosť medzi jednotlivými hráčmi. V prípade tohto turnaja však Srbi vpustili na tribúny aj plno fanúšikov, ktorí už rozostupy dodržiavať nemôžu. V Srbsku je celkovo zaznamenaných viac ako 12-tisíc prípadov koronavírusu. Aktívnych je však len 650 a tak sa organizátori na čele so svetovou jednotkou rozhodli tento turnaj usporiadať.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora