Tenis - 24.06.2020 09:41

DjoCOVID-19! Kto chce objať?

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: joj

Novak Djokovič priznal koronavírus. Svetová jednotka sa nakazila na svojej tenisovej exhibícii Adria Tour, ktorá skončila fiaskom. Srb vydal vyhlásenie, že nakazená je aj jeho manželka Jelena. Výsledky detí sú negatívne. 

Ukazuje sa, že kritika tohto podujatia bola opodstatnená, veď sa hralo bez akýchkoľvek opatrení. 

Zatiaľ čo viacerí svetoví tenisti sa po prevalení nákazy koronavírusom na exhibičných turnajoch v Sarajeve a Zadare pustili do Novaka Djokoviča, otec svetovej jednotky si podal Bulhara Grigora Dimitrova. Srdjan Djokovič si myslí, že práve bývalá svetová trojka bola spúšťačom nákazy medzi účastníkmi turnajov v rámci série Adria Tour, ktorú organizovali Djokovičovci a ktorá sa skončila predčasne viacerými nakazenými účastníkmi aj ich rodinnými príslušníkmi. Okrem Novaka Djokoviča mala pozitívny test na koronavírus aj jeho manželka Jelena.

"Prečo sa to vlastne stalo? Pretože Dimitrov prišiel na náš turnaj už chorý a ktovie, či vôbec bol testovaný. Spôsobil veľké škody našej rodine, ale aj Chorvátsku a Srbsku. Novak sa vôbec necíti dobre, ale to platí aj o iných, ktorí sa nakazili," uviedol Srdjan Djokovič v rozhovore pre RTL.

Zároveň však zdôraznil, že táto situácia musí celú rodinu posilniť. "Je to také, aké to je. Musíme sa poučiť, viac sa chrániť a veriť, že to pominie. A my sa vrátime silnejší. Určite sa chceme ešte v budúcnosti vrátiť do Zadaru, aby tam Novak mohol odohrať zápasy. Samozrejme, musí to byť bez strachu, že sa niečo môže stať," dopovedal Djokovič starší pre RTS, cituje ho portál B92.net.

Novak Djokovič to napriek slovám jeho otca aj vlastným ospravedlneniam schytáva z viacerých strán od bývalých aj súčasných hráčov, keďže na turnajoch v Belehrade a Zadare sa ani on sám neriadil hygienickými normami platnými v boji s koronavírusom vo väčšine krajín sveta. Brazílsky špecialista na štvorhru Bruno Soares pre srbské médiá uviedol, že konanie Djokoviča a jeho priateľov bolo prinajmenšom nezodpovedné.

"Turnaje Adria Tour by som definoval ako hororovú šou. Aj keby som bol na Severnom póle, tak by som sa chránil pred vírusom vzhľadom na to všetko, čo sa teraz deje vo svete. Určite by som sa nešiel zabávať a ešte to aj dával na Instagram. Novak tým ovplyvnil aj konanie ďalších ľudí, takže to je najmä jeho chyba. Navyše on je aj prezident Hráčskej rady ATP a musí niesť zodpovednosť za to, čo robí. Teraz, žiaľ, negatívnu zodpovednosť," dodal 38-ročný Soares, niekdajšia svetová dvojka vo štvorhre.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora