Tenis - 11.09.2020 07:48

Serena opäť pred bránami finále. Azarenková vyzve Osakovú

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste.tv

Do finále tenisového grandslamového turnaja US Open sa nakoniec dostali Japonka Naomi Osaková a Bieloruska Viktoria Azarenková. Štvrtá nasadená Osaková zdolala v semifinále domácu  tenistku Jennifer Bradyovú 7:6, 3:6, 6:3. Azarenková prekazila zálusk Sereny Williamsovej na 24. grandslamový titul, keď zvíťazila 1:6, 6:3, 6:3. Na grandslame ju porazila po prvýkrát v kariére. 

"Je to frustrujúce. Mnohokrát som zažila ten pocit, keď som si myslela, že som mohla spraviť viac, dnes cítim, že som spravila dosť," povedala sklamaná Williamsová podľa agentúry AFP.
     

"Dúfam, že týmto inšpirujem všetky ženy, aby išli za svojimi snami. Myslím si, že každý môže robiť v živote viac ako jednu vec. Ja som matka, ale tiež tenistka a na kurte bojovníčka. Chcem si plniť sny, aby som ukázala smer môjmu dieťaťu. Verím, že to dokážu všetky ženy na svete," vyhlásila po zápase Azarenková. 

Aj druhé semifinále bolo na tri sety.  "Úprimne, bavila som sa. Kvalita súperiek v tejto fáze z toho robí zážitok. Niekedy mám pocit, že nemám šancu, súperky ma tlačia, ale to ma núti dať do toho vždy všetko. Možno ak by som sa lepšie sústredila, bolo by to iba na dva sety," vysvetľovala Osakovú na webe WTA.
      
     

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora