Tenis - 24.09.2020 11:06

Čo je to za úvahu? Thiem ako spojenec Federera proti Djokovičovi a Nadalovi?

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita

Rakúsky tenista Dominic Thiem sa nedávno stal víťazom US Open a zároveň po šiestich rokoch na grandslamových turnajoch prerušil hegemóniu tria Novak Djokovič, Rafael Nadal, Roger Federer. Práve Federerovi patrí s 20 grandslamovými titulmi status najlepšieho tenistu histórie, lenže zároveň sa nahlas hovorí o tom, že o tento honor ho pripraví minimálne jeden z dvojice Nadal - Djokovič.

Španiel a Srb majú momentálne na konte 19, resp. 17 titulov z veľkej štvorky a prekonanie čoskoro 40-ročného Federera by mala byť v ich prípade otázka času. Celé to však môže prekaziť práve Thiem. Myslí si to Marc Rosset, bývalý deviaty hráč singlového rebríčka ATP, olympijský víťaz z Barcelony 1992 a semifinalista Roland Garros 1996.

"Ak si chce Federer zachovať svoje historické prvenstvá, musí sa spoľahnúť na 27-ročného Thiema, že začne vyhrávať grandslamové turnaje. Buďme úprimní, Thiem bude v budúcnosti najväčším spojencom Federera. Mohol by sa z neho stať Andy Murray dvadsiatych rokov 21. storočia. Murraymu rovnako ako Thiemovi tiež dlho trvalo, kým prelomil akúsi kliatbu, ktorá mu bránila v triumfe na grandslamovom turnaji. Keď sa mu to konečne podarilo, zopár ich uchmatol (tri - pozn.)," myslí si Marc Rosset, cituje ho špecializovaný portál tennis365.com.

Thiemovi tri roky, resp. štyri grandslamové finálové účasti trvalo, kým konečne uspel. Pred US Open 2020 prehral vo finále turnaja veľkej štvorky dvakrát na Roland Garros s Nadalom a raz na Australian Open s Djokovičom. Najmä proti Djokovičovi tento rok v Melbourne bol blízko k úspechu, keď viedol 2:1 na sety, ale jeho skúsenejší súper otočil na 2:3. Nedávno v New Yorku však ukázal pevné nervy aj skvelú fyzickú kondíciu, keď vo finále premohol Alexandra Zvereva 2:6, 4:6, 6:4, 6:3, 7:6 (6). "Možno sa dočkáme obdobia, keď Thiem začne zdolávať Djokoviča a Nadala na ich obľúbených povrchoch a potvrdí, že je veľký šampión," vyhlásil Rosset.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora