Tenis - 01.10.2020 06:30

Slovenský deň v Paríži

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/huste.tv/joj

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová po šiestich rokoch postúpila do 3. kola na Roland Garros v Paríži. Slovenka v stredajšom súboji 2. kola nečakane vyradila turnajovú desiatku a finalistku nedávneho US Open Viktoriu Azarenkovú z Bieloruska za 99 minút 6:2, 6:2. Dvadsaťšesťročná slovenská tenistka využila 4 zo 7 brejkových príležitostí a ani raz neprišla o svoje podanie. Pri mečbale jej favorizovaná súperka, aktuálne 14. hráčka rebríčka WTA, pomohla nevynútenou chybou z forhendu, keď zahrala do siete.

Po Venuši Williamsovej v prvom kole na okatú východniarku nestačila ani Azarenková v tom druhom a Schmiedlová dokonca nestratila v oboch dueloch ani set. Teraz ju čaká trošku neznáma Argentínčanka Podorosková.

Aj chlapi boli úžasní - Noro Gombos už prekonal svoje limity a je v 3. kole po tom, čo vyradil Rakúšana Jurija Rodionova. V štvorhre sa predstavil Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom, ich prvý víťazný duel trval iba 70 minút. Dnes naobed vybehne na kurty Roland Garros v 2. kole Andrej Martin, jeho súperom je nasadená 18-stka Bulhar Dimitrov.

Schmiedlová majstrovsky zvládla prvý set, keď ťažila so slabšieho pohybu aj nepresvedčivých úderov favoritky. V druhom dejstve v treťom geme za stavu 1:1 a 15:30 sa Slovenka pri pokuse zahrať bekhend nebezpečne pošmykla a dopadla na ľavé koleno, ktoré mala v minulosti operované. Po približne 5-minútovom ošetrovaní sa však vrátila na dvorec a zahrala tak suverénne, že Azarenkovej povolila už len jednu hru a zaslúžene sa tešila z víťazstva nad rebríčkovo najvyššie postavenou hráčkou na grandslamovom turnaji v kariére.

"Je to veľké prekvapenie pre každého, ale asi nie pre Schmiedlovú. Vyzeralo to tak, že od začiatku do konca bola presvedčená o tom, že môže vyhrať. Hrala naozaj veľmi dobre napriek slabšiemu druhému servisu. Keď sa šmykla a potrebovala ošetrenie, vyzeralo to tak, že ju to môže negatívne ovplyvniť. Dvorce sú v Paríži mokré a bolo dobré, že Slovenka potom nestratila koncentráciu. Niekedy sa stáva, že sa na tom zlomí zápas. Vytrvala však v nátlakovom štýle a Azarenková neurobila nič, čím by ju prekvapila na antuke. Jej tenis na tomto povrchu nie je taký efektívny ako na betóne, kde môže viac využiť svoju silu," uviedol expert Eurosportu Alex Corretja.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora