Tenis - 17.11.2020 23:07

Turnaj majstrov ATP: Dianie v skupinách sa začína zamotávať

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Tretí hrací deň tenisového Turnaja majstrov spojil víťazov a porazených z úvodných dvojhier. Už pred zápasmi teda bolo jasné, že stopercentným zostane len jeden hráč. Napokon sa ním stal Rakúšan Dominic Thiem. Ten zviedol mimoriadne atraktívny súboj s Rafaelom Nadalom a okamžite začali mnohí tento duel označovať za zápas roka.

Nechýbalo totiž takmer nič. Možno až na rozhodujúci tretí set, ktorý by zrejme bol spravodlivý vzhľadom k vývoju stretnutia. V prvom sete si obaja držali svoje podania a tak musel rozhodnúť tajbrejk. V ňom síce Nadal viedol 5:2 a neskôr mal aj dva setbaly, no napriek tomu si ho uchmatol Thiem a to pomerom 9:7. Veľmi podobný priebeh mal aj set číslo dva, v ktorom však už boli k videniu aj premenené brejkbaly. Obaja zaznamenali len jeden a tak nasledoval ďalší tajbrejk, opäť s úspešným koncom pre rakúskeho tenistu. Večer sa k slovu dostali porazení z nedeľného programu, a teda Stefanos Tsitsipas a Andrej Rubľov. V prvom dejstve dominoval Grék, ktorý svojmu súperovi nedal šancu a vyhral 6:1. Druhý set už bol vyrovnanejší a v samom závere ho pre seba uchmatol ruský talent. Najväčšiu drámu však priniesol rozhodujúci tretí set. V ňom si obaja hráči držali svoje podania až do stavu 6:6. Následný tajbrejk sa stal korisťou Tsitsipasa, ktorý tak zaznamenal prvé dva body na tohtoročnom Turnaji majstrov. Dianie v Londýne pokračuje zajtra, druhými zápasmi skupiny Tokio 1970.