Tenis - 18.11.2020 22:40

Turnaj majstrov ATP: Medvedev istým semifinalistom

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Po Dominicovi Thiemovi, ktorý si zabezpečil postup zo základnej skupiny včera, sme na Turnaji majstrov v Londýne spoznali aj ďalšieho semifinalistu. Stal sa ním Rus Daniil Medvedev. V dnešnom večernom zápase zdolal Novaka Djokoviča a miestenka medzi štyrmi najlepšími mu s určitosťou neujde.

Ešte popoludní sa na kurt postavili Alexander Zverev a Diego Schwartzman. Tí predviedli tuhý boj o premiérové víťazstvo na tohtoročnom záverečnom podujatí sezóny. V prvom sete získal nemecký tenista o jeden brejk viac ako jeho súper, čo rozhodlo o výsledku 6:3. Druhý set skončil presne naopak, keď dve podania zobral protivníkovi Argentínčan. O osude stretnutia tak muselo rozhodnúť tretie dejstvo, v ktorom uspel Zverev opäť pomerom 6:3. V piatok si tak Nemec zahrá o postup so svetovou jednotkou Novakom Djokovičom. Srb nezvládol večerný súboj s Daniilom Medvedevom, ktorému podľahol po setoch dvakrát 3:6. Ruský tenista si tak zabezpečil miestenku v semifinále a pridal sa tak k Dominicovi Thiemovi. Zajtra si o postup zahrajú aj Rafael Nadal so Stefanosom Tsitsipasom.