Tenis - 19.11.2020 23:42

Turnaj majstrov ATP: V semifinále sa predstaví aj Nadal

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Záverečné boje v skupine Londýn 2020 zviedli dnes tenisti na Turnaji majstrov. Už po druhom kole bolo jasné, že sa v semifinále predstaví Rakúšan Dominic Thiem. O druhú miestenku si to v priamom súboji rozdali Rafael Nadal a Stefanos Tsitsipas.

Ako prvý sa však na kurt v londýnskej O2 Arene dostal Thiem. Ten narazil na debutanta Andreja Rubľova, ktorý doposiaľ nezískal na turnaji ani bod. To sa však po dnešnom súboji zmenilo. Ruský tenista položil základ úspechu už na začiatku stretnutia, keď dvakrát po sebe zobral súperovi podanie. Celkovo sa tešil z pomerne hladkého víťazstva 2:0 na sety a z metropoly Anglicka tak neodíde bez bodu. Viac pozornosti ale pútal večerný súboj o druhú semifinálovú miestenku. Výborne zápas rozohral Rafael Nadal, ktorý si držal svoje podanie, získal prvý set a po prvýkrát na servise zaváhal až v závere druhého dejstva. Súboj sa tak dostal do rozhodujúceho setu, v ktorom opäť dominoval španielsky tenista. Svetová dvojka zdolala obhajcu prvenstva Stefanosa Tsitsipasa 2:1 na sety a v semifinále turnaja vyzve už istého víťaza skupiny Tokio 1970 Daniila Medvedeva. Súperom Thiema sa stane víťaz zajtrajšieho súboja medzi Novakom Djokovičom a Alexandrom Zverevom.