Tenis - 21.11.2020 23:55

Turnaj majstrov ATP: Dramatické súboje určili finalistov

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Štyria najvyššie nasadení tenisti si zahrali v semifinále na prestížnom Turnaji majstrov. Víťazmi základných skupín sa však stali Dominic Thiem a Daniil Medvedev, ktorí tak čelili velikánom tohto športu Novakovi Djokovičovi a Rafaelovi Nadalovi.

Ako prví sa na kurt v londýnskej O2 Arene postavili Thiem s Djokovičom. Mimoriadne dramatický súboj úspešne odštartoval Rakúšan, ktorý v závere prvého setu zobral svetovej jednotke podanie a získal tak prvé dejstvo. Vo zvyšku zápasu si už obaja hráči držali svoje servisy a osude tak rozhodovali dva tajbrejky. Ten v druhom sete získal vo svoj prospech Djokovič, avšak v rozhodujúcom sete premárnil náskok 4:0 v skrátenej hre a Thiemovi tak podľahol 1:2 na sety. Finálovým súperom rakúskeho tenistu bude Rus Daniil Medvedev. Ten si po ďalšej dramatickej bitke poradil s Rafaelom Nadalom 2:1 na sety. Úvodný set pre seba získal Španiel, ktorý dokonca v druhom dejstve podával na víťazstvo v zápase. Svoju šancu však nevyužil, stratil ďalšie dva sety a ani tentokrát sa tak nedočká titulu z Turnaja majstrov. Finále záverečného podujatia sezóny je na programe v nedeľu od 19:00.