Tenis - 03.01.2021 14:54

Djokovič, Thiem aj Keninová si zarobili balík napriek skrátenej sezóne

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Podobne, ako aj v ostatných športoch, aj tenisový rok 2020 mal svoje nepríjemné špecifiká. Súťažné kurty ostali prázdne vyše štyri mesiace medzi marcom a augustom a z kalendára sa vytratilo množstvo podujatí, na ktorých by si inak hráči mohli privyrobiť pekné peniaze. Viac to však pocítili menej známi športovci než tí najslávnejší. Elita rebríčkov ATP či WTA počíta napriek všetkému svoj zisk z uplynulej sezóny v miliónoch.

Presnejšie hneď dvadsať tenisových profesionálov počas skončenej sezóny obohatilo svoje bankové konto o viac ako milión amerických dolárov. Dominujú muži, z ktorých najviac si ukrojil Novak Djokovič. Ten ovládol Australian Open, hral vo finále Roland Garros a zarobil približne 6,5 milióna dolárov. Na sume presahujúcej šesť miliónov je aj Rakúšan Dominic Thiem, ktorý triumfoval na US Open a okrem toho hral finále austrálskeho Grand Slamu aj záverečného Turnaja majstrov.

Spomedzi žien si najviac polepšila Sofia Keninová. Tá vyhrala hneď Australian Open a na grandslamovom podujatí v Paríži obsadila striebornú pozíciu. Vynieslo jej to 4,3 milióna dolárov, čo sa v období celosvetových finančných problémov vôbec nejaví ako zlá cifra. Len o čosi horšie na tom boli ďalšie dve víťazky turnajov z kategórie najprestížnejších. Kráľovná amerického hardu Naomi Osaková zarobila približne 3,5 milióna a Iga Swiateková, šampiónka Roland Garros, si zarobila vyše dva milióny.