Tenis - 02.02.2021 10:59

Nadal potrebuje masáž, Djokovič zariadil víťazstvo

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/huste

Novak Djokovič sa zo zahrievacej exhibície v Adelaide presunul do Melbourne a hneď to bolo aj cítiť. Svetový tenista číslo 1 vyhral svoju dvojhru a bol aj súčasťou víťaznej štvorhry a obhajcovia titulu v ATP Cupe Srbi vo svojom úvodnom vystúpení zdolali Kanaďanov 2:1.

V Aréne Roda Lavera vládla atmosféra pripomínajúca zápasy 8-násobného miestneho šampióna na Australian Open. Jeho fanúšikovia spievali a mávali srbskými vlajkami až priviedli Djokoviča k triumfu nad Denisom Shapovalovom 7:5, 7:5. Neskôr Djokovič po boku Filipa Krajinoviča vyhrali nad Shapovalovom a Milosom Raonicom 7:5, 7:6 (4). "Filip bol fenomenálny. Výborne returnoval a našiel aj rytmus na servise. Klobúk dolu pred ním! A čo sa týka fanúšikov, vlani som na ATP Cupe zažil zrejme najväčšiu podporu od divákov vo svojej kariéry mimo Belehradu. Teší ma, že ste tu znova a v takom veľkom počte. Potrebujeme vás, najmä v tejto špecifickej súťaži," komentoval zverenec Mariána Vajdu a Gorana Ivaniševiča.

Zatiaľ čo tenisti dva týždne v Melbourne podstupovali povinnú karanténu, naokolo bežal život ako keby žiadny koronavírus nebol. Austrálčania ho majú už niekoľko mesiacov pod kontrolou a striktné pravidlá sa vzťahujú len na cudzincov, ktorí sa rozhodli navštíviť ich krajinu. Na prípravné turnaje pred Australian Open povolili zaplniť hľadiská štadiónov do 25% kapacity, počas Australian Open by to malo byť až 50%. "Také čosi sme ako hráči nezažili od vlaňajšieho začiatku pandémie a veľmi si to vážime," dodal srbský líder.

Zatiaľ čo Djokvič má za sebou víťazný vstup do ATP Cupu, Dominic Thiem neuspel. Svetová trojka prehrala s Talianom Matteom Berrettinim 2:6, 4:6 a celkovo Taliani zdolali Rakúšanov 2:1. Rozhodujúcu štvorhru vyhrali Fabio Fognini a Berrettini nad Dennisom Nowakom a Thiemom 6:1, 6:4. "Som veľmi rád, že som zvíťazil. O to väčšmi ma to teší, že v tejto súťaži nehráme za seba, ale za svoju krajinu," komentoval Berrettini.

Pôvodne mal byť v utorok v hre aj Rafael Nadal, ale svetová dvojka na svoj zápas proti Austrálčanovi Aleovi de Minaurovi nenastúpila. Oficiálny dôvod boli bolesti v chrbte. "Mám stuhnutú krížovú časť chrbta, ale verím, že vo štvrtok už budem môcť hrať," napísal Nadal na twitteri. Na španielskej strane nastúpili Roberto Bautista-Agut a Pablo Carren-Busta. Zápas Španielsko - Austrália sa ešte neskončil, po prvej dvojhre vedú Španieli 1:0.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora